Architekt wnętrz porządkuje przestrzeń na Bemowie

Nastrojowe mieszkanie na warszawskim Bemowie, którego przewodnim tematem jest połączenie betonu i stali. Oba te, zimne w odbiorze, materiały skontrastowane zostały płaszczyznami dębowego drewna. Architekt wnętrz  bardzo konsekwentnie narzucił dobór kolorystyki i materiałów, co zaowocowało spójnym, harmonijnym projektem.

Projekt ten cechuje wyjątkowa konsekwencja w doborze materiałów i umowny aczkolwiek wyrazisty podział przestrzeni.  Przewijające się w różnych pomieszczeniach te same kolory i kształty sprawiły, że mieszkanie jest uporządkowane i harmonijna. Umiejętny dobór kolorów i materiałów czyni je optycznie większym niż wynika to z metrażu.

Materiały wykończeniowe są przemyślane i umiejętnie wyselekcjonowane, co czyni je wyjątkowym i niepowtarzalnym. Zarówno rodzaj drewna na podłodze jak i sposób jej położenia odgrywają istotne znaczenie. Deski położone prostopadle do siebie wskazują nam gdzie się kończy salon a zaczyna kuchnia. Jednocześnie doskonale korespondują z naturalnymi blatami w kuchni i regałem w salonie. Różne funkcje mebli łączy wspólny materiał. Ta zasada dominuje w mieszkaniu. Rzeczy przenikają się wzajemnie, albo w formie albo treści w subtelny sposób dopasowując się do funkcji jaką mają pełnić.

Spora część wyposażenia tego mieszania została stworzona na potrzeby tego projektu, co sprawia, że niewielkie mieszkanie jest niezwykle funkcjonalne. Przestrzeń nasycona jest elementami z charakterem i duszą: czarna tapeta w niebieskie paski, jak i betonowa ściana, stół KSYLEM wykonany z stali i drewna czy industrialne szyny,  takie elementy wyposażenia wnętrz, k przyciągają uwagę. Jednak ich umiejętny dobór sprawił, że w mieszkaniu nie ma chaosu. Przeciwnie jest wyjątkowo spójnie a każdy kąt czymś zachwyca i intryguje.