dom na Żoliborzu projektowanie wnętrz warszawa architekt wnętrz warszawa Jacek Tryc dom dla rodziny sala kinowa sala rozrywki sal bilardowa w domu bilard w domu piękne wnętrza nowoczesne wnętrza ładny dom lampa w salonie polski design mapa na ścianie schody balustrada gdzie ustawić pianino

Dom na Żoliborzu

Miejsce, ludzie i design

Zaprojektowany przez architekta wnętrz dom na Żoliborzu utrzymany jest w nowoczesnej stylistyce.  Minimalistyczna aranżacja i stonowane kolory to doskonałe tło dla awangardowych detali polskiego designu. Wiele elementów aranżacji tego wnętrza zostało wykonane na indywidualne zamówienie przez rodzimych projektantów i rzemieślników. Aranżacja wnętrz, której celem były zarówno walory estetyczne projektowanego wnętrza, jak i ich funkcjonalność, pozwoliła na stworzenie przestrzeni, w której wszyscy członkowie rodziny czują się swobodnie i znajdują miejsce dla swoich pasji. Ciekawym akcentem jest mapa Żoliborza, która osadza dom w przestrzeni i doskonale wpisuje go w otaczający, miejski klimat.

Pasja

W jasnym przestronnym salonie uwagę przykuwa pianino i gramofon z lampowym wzmacniaczem. W innym pomieszczeniu stoi gitara. Właściciele to miłośnicy muzyki. Ponadto cenią sobie dobre kino. Na najniższej kondygnacji domu zaaranżowana jest komfortowa część rekreacyjna z salą kinową. Znajdujące się w niej tapicerowane meble pozwalają nie tylko wygodnie obejrzeć film, ale również tworzą pomieszczenie o wyjątkowo dobrej akustyce. W tej strefie mamy także salę bilardową i saunę. Pomieszczenia te stanowią spójną stylistycznie całość z resztą domu.

Oświetlenie

Niebanalna lampa zdobi sufit w salonie,  została ona zaprojektowana specjalnie do tego wnętrza, a jej surowa drewniana konstrukcja dodaje zadziorności uporządkowanej przestrzeni. Równie ciekawe jest oświetlenie w kuchni. Szklna, przeźroczysta lampa MILO pozwala na kreatywne zmiany przez cały rok. Dekorację w kuchni możemy dostosować do pory roku czy  nastroju.

Meble

Dobrane tak, aby nadawały tej minimalistycznej aranżacji ciepły klimat. Sofa, krzesła czy miękkie fotele swoją fakturą zachęcają, by na nich spocząć. Stworzone specjalnie na potrzeby tego projektu stoliki, siedziska, regały pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Przestrzeń

Projektowanie wnętrz przy dużym metrażu daje możliwość takiego doboru elementów wyposażenia oraz adaptacji pomieszczeń, aby domownicy mogli znajdować w nim azyl, nawet przy różnym trybie życia, potrzebach, zainteresowaniach i wieku.  Trzypiętrowy układ domu powala na to, aby małe dzieci znalazły w nim miejsce na spokojny sen  czy zabawę. Dorośli również mają tu swoje miejsce na  relaks w przeznaczonej do tego strefie. Aranżacja wnętrz w takiej formie,  pozwoliła na stworzenie przestrzeni wyjątkowej, komfortowej i przyjaznej wszystkim domownikom.