tryc.pl / Projekt wnętrz - dwupoziomowe mieszkanie w Warszawie
projekt wnętrz architekt wnętrz Warszawa Jacek Tryc biblioteczka schody jadalnia salon zasłony aranżacja wnętrz stal i drewno mieszkanie dwupoziomowe apartament

Apartament na Gocławiu

Biblioteczka przy schodach

Projekt wnętrz w dwupoziomowym apartamencie na Gocławiu stał się okazją do nadania nietypowej funkcji klatce schodowej. Ponad sześciometrowa przestrzeń łącząca dwie kondygnacje wraz z charakterystycznymi surowymi schodami i drewnianymi regałami nadaje klimat całemu mieszkaniu.  Stal i drewno przenikają się, uzupełniając się wzajemnie.

Tło dla koloru

Mieszkanie urządzone jest monochromatycznie. Dominuję w nim kolor szary, który w połączeniu z metalowymi elementami tworzy dość chłodne tło dla pełnych koloru i ciepła dodatków: biblioteczki z książkami, różnobarwnych poduszek, wyrazistej lampy w sypialni czy kolorowych krzeseł.  Każdy element jest zaprojektowany i ustawiony w przestrzeni tak, aby odpowiadać jak najpełniej na potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

Przestrzeń do życia

Na dole znajduje się salon z kuchnią i toaleta, które tworzą strefę dzienną. Tu toczy się wspólne życie, spożywa posiłki, podejmuje gości i ogląda telewizję. Komfortowa sofa wprowadza trochę swobody i ciepła w uporządkowaną i minimalistyczną przestrzeń. Sercem jadalni jest piękny stół. Na górze mamy  sypialnię, gabinet i łazienkę. Taka aranżacja wnętrz czyni  dom miejscem, w którym wszyscy czują się bezpiecznie i swobodnie.