pracownia

Nazywam się Jacek Tryc, jestem architektem.

Interesuję się wzornictwem przemysłowym, zastosowaniem nowych trendów w projektowaniu i aranżacji. Lubię polski design. Uwielbiam kształtować papier – to moja pasja. Odkąd pamiętam, zajmowałem się origami, modelarstwem kartonowym, potem konstruowaniem makiet oraz latających modeli. Oto jeden z papierowych modeli, które ostatnio zrobiłem. Zajęło mi to ponad pół roku.

kartonowy model parowozu wąskotorowego

Pasjonują mnie maszyny kroczące, zwłaszcza dzieła Theo Jansena, który tworzy konstrukcje poruszające się siłą wiatru. Potrafią one kumulować energię i poruszać się nawet kiedy wiatr ustanie!

[youtube v=a7Ny5BYc-Fs]

Wiedza, kompetencje i doświadczenie architekta wnętrz pozwalają mi na stworzenie wyjątkowej przestrzeni. Pomagają klientowi odkryć nowe możliwości, pragnienia i oczekiwania wobec aranżacji. Celem jest stworzenie miejsca funkcjonalnego, estetycznego i harmonijnego, zawsze opartego na indywidualnych potrzebach klienta. Moje projekty są ponadczasowe, zachowują ciągłość koncepcji, a jednocześnie zaskakują swobodą i nowatorskimi rozwiązaniami.

Ciekawią mnie nowe technologie, lubię się uczyć. W pracy korzystam z nowoczesnych technik wizualizacji. W tej chwili przygotowuje się do przedstawiania projektów w formie interaktywnych, trójwymiarowych prezentacji, oglądanych poprzez okulary 3d. Na stałe korzystam z laserowych urządzeń pomiarowych i cyfrowych obrabiarek numerycznych, które gwarantują precyzję pracy i przyspieszają proces projektowy i wykonawczy.

Projekt wnętrz rozpoczynam od poznania i zrozumienia potrzeb klienta. Próbuję też poczuć ducha miejsca, aby projekt dobrze się w nie wkomponował. Potem wspólnie wypracowujemy koncepcję wnętrza.  Ważnym elementem projektu koncepcyjnego jest moodboard, czyli zestawienie w rzeczywistości materiałów i przedmiotów w dobranej palecie kolorów, które w przyszłości wypełnią projektowane wnętrza. To jeden z ważnych elementów pomocnych w projektowaniu, w którym Klient może wziąć udział. Staram się wczuć w oczekiwania i potrzeby inwestora, w sposób przemyślany dobrać i zestawić materiały o różnych fakturach, tak aby oddać klimat projektowanego wnętrza, dopasować je do skali oczekiwań i finansów. Prezentując moodboard, pokazuję moją wiedzę i zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do Klientów, którzy zwracają się do mnie po pomoc. Następnie przechodzę do projektu technicznego. Przebiega on wieloetapowo: od wizualizacji aranżacji do szczegółowych rysunków technicznych i zestawień wyposażenia. Ostatecznie biorę udział w wyborze wykonawców i dostawców materiałów oraz prowadzę nadzór nad pracami wykonawczymi. Wieloletnia kooperacja z profesjonalnymi wykonawcami różnych branż, artystami i rzemieślnikami owocuje coraz szerszym gronem zadowolonych klientów. Licząc na powstanie kolejnego wyjątkowego projektu, zapraszam do współpracy.

Jacek Tryc

 

Meble, które powstały w naszej pracowni stolarskiej można zobaczyć na stronie: http://cubeo.pl