Lampa z doniczką

Kwitnąca lampa

Kalendarzowa wiosna już nadeszła, ale może ty masz ochotę mieć wiosnę w domu przez cały rok. Lampa MILO to coś pięknego, bajkowego i jedynego w swoim rodzaju.
Lampa z doniczką
Autorkami tego dzieła są: Agnieszka Jankanis i Zuzanna Krauze ze studia projektowego Lightovo (http://lightovo.com/)

Została ona zainspirowana książką 'Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. W opisie projektu można przeczytać: „Był taki moment, kiedy czytając po raz kolejny to niesamowite opowiadanie coś zaiskrzyło, zmaterializowało się. Słowa miłości księcia do Róży nabrały konkretnego przesłania, powstał obraz – nic przecież nie jest tak potrzebne i dobrotliwe w działaniu dla roślin jak światło – szkło, które ochrania, otula przed szkodliwymi czynnikami bezbronną roślinę. Kwiat umieszczony pod kloszem, na piedestale, gdzie możemy celebrować jego obecność i obserwować jak się rozwija. Nie było wątpliwości jak miało wyglądać Milo, tercet światło – szkło – roślinność żyjące we wspólnej symbiozie.”
Lampa Milo została zaprojektowana tak, by rośliny miały zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza i swobodnie można było wyjmować umieszczoną w środku doniczkę.
Najlepiej czują się w niej małe i średniej wielkości rośliny kwitnące oczywiście lubiące światło. Ta wyjątkowa lampa z jednej strony pięknie je eksponuje, z drugiej – stanowi dla nich dodatkowe źródło energii, które pozytywnie wpływa na ich kwitnienie.
Jej wielkim walorem jest to, że pozostaje w dialogu z naszym nastrojem, naturą – może tworzyć taki klimat, na jaki aktualnie mamy ochotę.
Lampa z doniczką