szklane drzwi

Szklane drzwi

Drzwi to ważny temat w aranżacji wnętrz. Pełnią one wiele ról. Zarówno praktycznych jak i estetycznych. Drzwi przede wszystkim zapewniają prywatność. Oddzielają. Przez drzwi można wchodzić i wychodzić, wpuszczać do wyznaczonej strefy tych, z którymi chcemy być.

Drzwi izolują: dźwięki, ciepło, światło lub je przepuszczają. Drzwi zewnętrzne wpływają na charakter budynku, drzwi wewnętrzne są istotnym elementem aranżacji. Mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od przeznaczenia, stylu i wymagań użytkowania. Najczęściej wykonane są z drewna, stali, PCV czy szkła.  Każde z nich ma inne zastosowanie. Wybór zależy od indywidualnych preferencji  oraz funkcji jaką mają pełnić.

 

Szklane drzwi, do jakich wnętrz?

drewno i szkło w domu

Foto: Tom Kurek

 

Szklane drzwi nadają pomieszczeniu lekkości i przestronności. Sprawdzą się niemal w każdym typie wnętrz. W pomieszczeniach klasycznych czy zabytkowych, dzięki swojej subtelnej formie pozwolą wydobyć te elementy aranżacji, które nadają im charakter. W nowoczesnych projektach doskonale uzupełnią ich minimalistyczną formę.

 

Szklane drzwi – plusy i minusy

szklane drzwi przesuwne

Foto: Tom Kurek

 

Szklane drzwi mogą przepuszczać naturalne światło. Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach słabo nasłonecznionych. Optycznie powiększają przestrzeń, co będzie istotne przy małym metrażu. Drzwi ze szkła pozwalają również na wizualne połączenie pomieszczeń, co daje duże możliwości aranżacyjne. Szklane drzwi łatwo utrzymać w czystości.

 

Niekiedy szklane drzwi mogą nie być rozwiązaniem optymalnym. Mogą nie spełnić oczekiwań osób, którym zależy na zachowaniu dużej dyskrecji. Czasami kwestie bezpieczeństwa mogą skłonić nas do zastosowania drzwi wykonanych z innych materiałów. Szkło jest podatne na uszkodzenia, także nie polecamy ich w pokoju dzieci. Jeżeli poszukujemy rozwiązań, które mają zapewnić wysoką izolację akustyczną warto rozważyć materiały bardziej dźwiękoszczelne.

 

Coraz wyższa jakość

szklane drzwi do łazienki

Foto: Tom Kurek

 

Biorąc pod uwagę ich duże walory estetyczne i cieszące się dużym zainteresowaniem zastosowanie w aranżacji wnętrz, producenci szklanych drzwi, szukają takich rozwiązań, które nieustannie podnoszą ich. Szukają rozwiązań, które dadzą klientowi produkt optymalny. W celu zwiększenia bezpieczeństwa stosuje się szkło hartowane. Uszczelnione estetycznymi ramami drzwi zyskują na izolacji a także nadają drzwiom specyficznego charakteru. Złote ramy sprawdzą się we wnętrzach eleganckich, czarne wprowadzą loftowy klimat.  Odpowiedni dobór materiałów może znacząco zwiększyć poziom dyskrecji.

 

Portfolio

drziwi do sypialni

Foto: Tom Kurek

 

Nasi klienci zdecydowali się na szklane drzwi zarówno w łazience jak i sypialni. Okazało się, że nowoczesne rozwiązania zapewniają satysfakcjonujący dla nich poziom prywatności.

 

 Na zakończenie pragnę dodać, że w projekcie Babie lato wykorzystano produkty marki Raumplus. 

Jeżeli podobają Ci się nasze realizacje zapraszamy do skorzystania z naszych usług.