dom Podlasie projekt wnętrz architekt

Babie Lato – projekt inspirowany przyrodą Podlasia

Podlasie. Miejsce na mapie, miejsce w sercu. Dom rodzinny pachnący niedzielnym ciastem, bociany na łące za domem, wijąca się Narew czy rozlewiska Biebrzy. Każdy z nas ma takie miejsce, które kocha i wspomina, do którego chce wracać. Dla mieszkańców tego apartamentu Podlasie kojarzy się z domem rodzinnym, naturalną przyrodą i spokojem.  

Projekt, który oglądasz, jest efektem ożywionego i emocjonalnego dialogu architekta i jego klientów. Nowoczesna, osadzona w trendach minimalistyczna architektura styka się subtelnie z organicznymi, ekologicznymi materiałami.  Wspomnienia, nawet nostalgia, współgrają tu z funkcjonalizmem i bardzo wyraźnym nakierowaniem na użytkowość tego wnętrza, dając jednocześnie pole do rozmaitych interpretacji. 

Detale zaczerpnięte z tradycyjnej architektury drewnianej. Odzyskane z rozbiórek belki i deski, które pamiętają czasy naszych pradziadków. Stare, odrestaurowane meble. Bujna zieleń i śpiew ptaków za oknem. To wszystko składa się na niepowtarzalny klimat domu, który, choć znajduje się w głośniej, dynamicznej Warszawie, pozwala przenieść się w myślach i odczuciach do krainy spokoju i ciszy.

To jest dom, w którym można naprawdę odpocząć.

foto: Tom Kurek