Zieta ilustrowany

Zieta Ilustrowany

W kwietniowe popołudnie mieliśmy okazję uczestnic  w kuratorskim oprowadzaniu po wystawie „Zieta ilustrowany” w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Wystawę można obejrzeć jeszcze do 12 maja 2024.

Instytucie Wzornictwa Przemysłowego

W trakcie spotkania Oskar Zięta opowiedział o swoim studio, które łączy sztukę, design, inżynierię oraz technologię. Ta jego interdyscyplinarna marka jest znana i uznawana na całym świecie i przyczynia się znacząco do promocji Polski i rodzimych twórców. Projekt „Zieta Ilustrowany” powstał, aby wspierać młodych artystów, łączyć różne dyscypliny i zarażać ludzi pasją tworzenia. W dedykowanym wystawie albumie Oskar o swoim studio pisze tak: „Na pytanie kim jesteśmy, często odpowiadamy: albo wrażliwymi na piękno inżynierami i technologami, albo bardzo technologicznymi artystami” 

Zięta oczami artystów

Znajdujący się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego koncept wystawienniczy to grafiki, które prezentują ikoniczne obiekty stworzone w Zieta Studio widziane oczami cenionych polskich ilustratorów takich jak: Karol Banach, Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Ola Dobrzyńska, Iza Dudzik, Kuba Ferenc, Joanna Gniady, Malwina Hajduk, Ada Jarzębowska, Jakub Kamiński, Agata Królak, Paweł Mildner, Marian Misiak, Anna Niemierko, Maciej Polak, Paweł Smardzewski, Paweł Szlotawa, Asia Wójtowicz.

 Rozszerzeniem wystawy są prace Poli Dwurnik, która jako pierwsza stworzyła grafikę o stołku PLOP pt: „ Złoty deszcz” oraz praca ilustratora Jeamesa Jeana, który swoje prace wygenerował na lustrach Zięty.

Nowatorski system wystawienniczy

Kształtowane w stali obiekty powstałe w Zieta Studio zostały poddane artystycznym interpretacjom. Wydrukowane grafiki są na  wystawie zaprezentowana na nowatorskim i ekologicznym systemie beMatrix Polsnd i WiseExpo. Jest ona ważna dla innowacyjnej myśli, która wyznacza trendy rozwoju Zieta Studio, a w konsekwencji inspiruje innych do tworzenia ekologicznych rozwiązań. 

Multimedia w służbie sztuce

Dodatkową atrakcją wystawy jest ekspozycja mulitimedialna zaprezentowana na telewizorach Samsung – The Frame, które doskonale sprawdzają się w prezentowaniu sztuki, dzięki matowej powierzchni i doskonałej rozdzielczości.

Pasja tworzenia

Kto jeszcze nie był polecamy wizytę w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

 Na zakończenie dodamy, że dla nas każde spotkanie z Oskarem to bomba nowych nowych pomysłów, mile spędzony czas oraz inspiracja do kreatywnego działania. Finisaż wystawy z oprowadzaniem kuratorskim  odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 17:00. Serdecznie polecamy! Bez wątpienia jest to wyjątkowa okazja. Z pewnością będziecie zadowoleni. 

Wierzymy, że dla Was również wystawa będzie motywacją do spełniania marzeń.

 

Jeżeli interesujesz się pięknymi wnętrzami, designem zapraszamy Cię do zaglądania na naszą stronę, gdzie dzielimy się tym, co nas inspiruje. Możesz zaobserwować tez nasze media społecznościowe, gdzie znajdziesz aktualne informacje  o najnowszych publikacjach.