minimalistyczne wnętrze projekt wnętrz nowoczesne mieszkanie z klimatem szklane drzwi w drewnainej ramie autorska parcownia projektowania Jacek Tryc - wnętrza dobry architekt Warszawa kto zna dobrego projektanta w Warszawie opinie dobra cena

Mieszkanie w Choszczówce

Zdjęcia: Marcin Tryc

Minimalistyczne wnętrze

Nowoczesne wnętrze, mimo swojej prostej formy zaskakuje ciekawymi detalami. Ważna role przy projektowaniu tego mieszkania odgadał  dobór materiałów. Jest ich sporo: drewno w kilku gatunkach, tafle akrylu i szkła, płaszczyzny MDF-u lakierowanego na wysoki połysk, płytki gresowe w dwóch odcieniach, wreszcie kolorowe dodatki i tapicerowane meble. Najwięcej czasu zajęło skomponowanie tego zestawu tak, aby tworzył spójną całość. Dzięki wielu godzinom spędzonym wspólnie z inwestorami na dyskutowaniu najdrobniejszych szczegółów projektu powstało minimalistyczne wnętrze  dosłownie skrojone na miarę, które odpowiada na wszystkie oczekiwania jego użytkowników.

Kolory

Mieszkanie zostało urządzone w dość wąskiej palecie kolorów. Dominują: biel, szarości i drewno, ale dzięki takiemu zabiegowi, wszystko inne przyciąga uwagę i wprowadza do wnętrza pozytywną energię. Dominująca szarość doskonale wydobywa barwę zarówno naturalnego drewna jaki i żywe kolory dodatków.

Szklane drzwi

Jednym z charakterystycznych elementów tego mieszkania są przezroczyste drzwi zamontowane w drewnianej futrynie. Więcej o zaletach szklanych drzwi  możesz przeczytać na naszym blogu . Tu bez wątpienia widzimy, że tego typu rozwiązanie czyni mieszkanie, lekkim, dobrze oświetlonym i klimatycznym.

Kuchnia i jadalnia

W otwartej przestrzeni wydzielone zostało pomieszczenie na kuchnię i jadalnię. Znajdują się one w bezpośrednim sąsiedztwie salonu, jednak nieco z boku, dzięki czemu nie zakłócają  jego rekreacyjno – wypoczynkowej funkcji. Dwustronne usytuowanie szafek sprawia, że przygotowanie posiłków jest proste i komfortowe, bo wszystko co niezbędne znajduje się pod ręką.

Łazienka

Monochromatyczna łazienka wpisuje się idealnie w koncepcję minimalistycznego wnętrza. Szare płytki, proste formy i dobrze dobrana bateria wraz z dodatkami uczyniły z niej niezwykle eleganckie choć dość powściągliwe pomieszczenie.

Detal ma znaczenie

Minimalistyczne wnętrze z ciekawymi akcentami to dobry sposób na ciekawą aranżację nowoczesnego mieszkania. Proste meble, wąska gama kolorów, ale niezwykłej urody grzejnik, drewniana futryna, elegancka bateria, oryginalny stołek. Zelotą mieszkania, które jest proste i harmonijne jest to, że każdy ciekawy detal przyciąga uwagę i wprowadza wyjątkowy klimat.