Wanna w łazience połączonej z sypialnią.

Wanna w łazience

Dzisiaj coś dla tych, którzy wolą wannę.
[youtube v=Ja3-qQubyAQ]

„I choć trochę brakuje przestrzeni, to te chwile spokoju trudno przecenić”

Apartament na Polu Mokotowskim. Łazienka i sypialnia.

Czy koniecznie trzeba rezygnować z wanny, gdy łazienka jest niewielkich rozmiarów. Absolutnie nie. Jeżeli cenisz sobie kąpiel w wannie i jest to dla Ciebie istotne, zachęcam do podjęcia wysiłku, aby jednak znaleźć na nią miejsce. Proponuję tak zaaranżować przestrzeń, aby  znaleźć satysfakcjonujące Cię rozwiązanie. Jeżeli masz jakieś wątpliwości lub po prostu nie jesteś pewien czy Twoje rozwiązanie się sprawdzi, zawsze możesz skorzystać z usługi architekta, który pomoże Ci zrealizować Twoje pragnienia i służy fachową poradą.

Tutaj łazienka została urządzona w kuchni, a kuchnia została przeniesiona do salonu. Obydwa pomieszczenia zyskały w ten sposób na funkcjonalności i spełniły oczekiwania klienta. Łazienka stała się pomieszczeniem wystarczająco dużym, by wstawić do niej niemałą wannę.

Wanna w obudowie z płytek ceramicznych,

„I myślę o tym, co powiedział pewnie malarz, że
to największy cud i trudno większy znaleźć
choćbym tak siedział w tej wannie przez lata,
to nie zniknę jak cukier wsypany do herbaty”

Jeżeli mamy więcej przestrzeni sprawa jest znacznie prostsza. Możemy dać upust swojej fantazji i realizować swoje kąpielowe pragnienia według potrzeb.

rośliny w łazience

W tej łazience mamy wariant optymalny; jest zarówno wanna jak i prysznic, a ponadto ogród zimowy. Jeżeli w łazience jest wystarczająco dużo światła nie należy bać się takiego rozwiązania. Można wówczas podczas kąpieli koić oczy zielenią rosnących obok bambusów.

łazienka na podeście

Wanna na drewnianym podeście, z dobrym nagłośnieniem to propozycja dla tych, którzy cenią sobie kąpiel przy dźwiękach ulubionej muzyki. Pomyśl, że kąpiel to czas odpoczynku, oddawania się swoim pasją. Realizuj je! Zwłaszcza jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia i  trudno Ci znaleźć czas na relaks.

wanna wolnostojąca w obudowie drewnianej

W tym projekcie łazienka znajduje się przy sypialni – rozdzielają ją dwuskrzydłowe drzwi. Wanna ustawiona jest na osi łóżka. Taki układ zachęca do korzystania z tych pomieszczeń jako jednej przestrzeni, dając jednocześnie możliwość , w razie potrzeby, do zachowania intymności.

Wanna wolnostojąca w sypialni

Ta wanna natomiast znajduje się w centralnym miejscu sypialni. Nie pełni ona tutaj absolutnie funkcji sanitarnej, ale czystko relaksacyjną. Całe to pomieszczenie zostało zaprojektowane z myślą o tym, że sen i kąpiel to przyjemne czynności, dające ukojenie ciału i duszy.

foto C 175

Jeśli lubisz czytać w wannie, ten projekt jest właśnie dla Ciebie. Biblioteczka w łazience…. Niekonformistycznie! Może wzbudzać kontrowersje, może zachwycać. Jest to awangardowe rozwiązanie dla pasjonatów kąpielowego czytelnictwa.

klasyczna łazienka z wanną
łazienka romantyczna

Te łazienki są propozycją dla romantyków, którzy cenią sobie wyjątkowy klimat podczas kąpieli.

wanna z konglomeratu
wanna wolnostojąca z konglomeratu

Bezkompromisowe wanny dla ceniących dobry design. Te wanny to coś więcej niż miejsce do kąpieli – ich forma czyni z nich dekoracyjny element mieszkania.

No to tyle dzisiaj lania wody – do wanny. Idę zażyć kąpieli 🙂