Apartament w Sopocie. Kuchnia.

Projekt kuchni otwartej

Kuchnia to miejsce ważne. Od zawsze! Centrum domowego ogniska. Kiedyś życie toczyło się w kuchni. Nawet jeśli była ona na uboczu, dla służby – to w kuchni właśnie pachniało jedzeniem, słychać było dźwięk moździerza czy tasaka. Potem w czasach komunizmu próbowano nam wmówić, że kuchnia nie jest nam do niczego potrzebna. Równie dobrze można zjeść w zakładowej czy szkolnej stołówce, czy kantynie.

Dziś, na szczęście, wróciła moda na gotowanie. Bez względu na czas i okoliczności najlepsze imprezy odbywają się w kuchni. W związku z czym chcemy, aby kuchnia i salon znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie. Decydując się na projekt kuchni, wybieramy często aneks kuchenny lub kuchnie otwartą na salon.

Mieszkanie na Kabatach. Salon, jadalnia, kuchnia.

Ponieważ nie trzeba już palić w piecu drewnem ani węglem, a nawet coraz rzadziej gotujemy na gazie, kuchnia może być dziś miejscem czystym i estetycznym.

Apartament w Zakopanem. Kuchnia z rustykalnymi detalami.

Apartament w Sopocie. Kuchnia i jadalnia.

Naczynia zmywa zmywarka, elektryczny czajnik zastąpił okopcony aluminiowy, a płyta indukcyjna zastępująca palenisko może być niewidoczna lub nawet ozdobna.

kuchnia połączona z salonem
aneks kuchenny

Lodówka może nadać kuchni wyjątkowego charakteru, okreslić jej klimat lub schować się w zbudowie meblowej.

Projekt mieszkania w Krakowie