Lubię białe wnętrza …

Już od kilku lat panuje trend na urządzanie wnętrz w bieli i nic nie wskazuje na to, aby szybko miało się to zmienić. Przeciwnie, coraz chętniej zapraszamy biel do naszych mieszkań. Jest to w pełni uzasadnione. Biel nadaje wnętrzu świeżości, powiększa optycznie pomieszczenie i rozświetla je. Dzięki czemu czujemy się w nim dobrze, mamy więcej energii i sił witalnych. Wbrew pozorom, białe mieszkanie, łatwo utrzymać w czystości.
Niektórzy decydują się na dominujący wariant bieli w mieszkaniu. W takim przypadku warto ją przełamać drewnianą podłogą, która stworzy ciepły klimat.

salon i sypialnia2

Inni wprowadzają do mieszkania tylko białe elementy. Zwróćmy uwagę na to, aby miały one wówczas swoisty charatker, by były tym, co zaskoczy, wzbudzi zachwyt. Ze względu na swoją jasną barwę, na pewno przyciągną uwagę.

wazon ćmielów
Projekt: Marek Cecuła. http://sklep.porcelana.com.pl
Źródło: http://exspace.pl

pufy
Projekt Urszuli Burgieł, Olgi Mężyńskiej, Juli Pawlikowskiej. http://www.noti.pl
źródło: http://exspace.pl

Zarówno pufa BOULI jak pogięty wazon z Ćmielowa mają tak wyjątkową formę, że biel wydaje się kolorem optymalnym. W przypadku tak wyjątkowych kształtów oddziaływanie barwą wydaje się zbędne.

Biel doskonale łączy się z wszystkimi kolorami. W zestawieni z czarnym, świetnie kontrastuje.

łazienka czarno biała

białe meble

W przypadku tego pomieszczenia biel nie tylko podkreśla urok ciemnych akcentów i elementów dekoracji, ale w doskonały sposób powiększa długą, ale wąską przestrzeń. Meble wykonane z lakierowanego forniru odbijają światło – optycznie ją poszerzając.

regał
Biały, prosty regał na książki, doskonale podkreśla ich różnorodność, zarówno w treści jak i kolorystyce.

Kolor biały wyraża czystość; jest idealny do zastosowania w łazience.

biała łazienka

Jeżeli zdecydujemy się na białe ściany i meble – uzyskujemy spójną całość, stanowiącą doskonałe tło do wyeksponowania szczególnego charakteru elementów dekoracji wnętrza.
żółte akcenty w mieszkaniu

Dla tych, którzy chcieliby mieć jasne pomieszczenie, a biel biała jak śnieg wydaje im się zbyt zimna i wyrazista jest propozycja zastosowania we wnętrzu cieplejszej tonacji bieli – ecru.

skórzana sofa ecru

Rozjaśniajmy bielą swoje wnętrza!