Biuro w domu – aranżacje

Coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu. W przypadku wielu zawodów jest to możliwe. Nowe technologie komunikacji sprzyjają wzrostowi tej tendencji. Jeżeli mamy do dyspozycji wolne pomieszczenie , możemy urządzić biuro w domu z rozmachem. Wedle potrzeb, gustu i rodzaju wykonywanej pracy.

Źródło: http://home-office-ideas.net Źródło: http://home-office-ideas.net

Sprawa wydaje się nieco trudniejsza, gdy mamy niewielkie mieszkanie a nasze biuro jest jednocześnie salonem, jadalnią i pokojem gościnnym. Jest to nieco bardziej skomplikowane, ale nie niemożliwe.

Biuro można urządzić nawet w niewielkim mieszkaniu. Poniżej zdjęcia salonu, w którym ukryte jest biuro.

Żródło: https://tryc.pl Żródło: https://tryc.pl

Powierzchnia tego biura to 35m2, przy czym znaczą część jego powierzchni zajmuje kuchnia i jadalnia. W biurku znajdują się szuflady, które pozwalają utrzymać porządek. W szafkach ukryte są segregatory, sprzęt i dokumenty firmowe. Po zakończeniu pracy biuro zamienia się w nowoczesny salon.

Żródło: https://tryc.pl class= Żródło: https://tryc.pl

Bezpośrednio nad biurkiem znajduje się ekran a naprzeciwległej ścianie projektor. Wieczorem zestaw ten pełni funkcję kina domowego, w godzinach pracy doskonale nadaje się do prezentacji. Aby uzyskać odpowiednie światło, na oknach zawieszone są ciemne zasłony, które ułatwiają korzystanie z projektora w dzień.

Żródło: https://tryc.pl Żródło: https://tryc.pl

Stół, który stanowi część jadalni, może być jednocześnie przyjaznym miejscem do wypicia kawy z klientem lub spożycia biznes lunchu w domowym zaciszu.

Źródło: http://www.tentonpixel.com Źródło: http://www.tentonpixel.com

Miejsce do pracy, oprócz swej pragmatycznej funkcji, może być ciekawym elementem aranżacji wnętrza. Estetyczne, dopasowane stylem do projektu pozostałych wnętrz niejednokrotnie stanowi dekorację.

Żródło:http://kelbiannoel.com Żródło:http://kelbiannoel.com

Źródło: http://www.porada.it Źródło: http://www.porada.it

Biuro w domu można zorganizować w dowolnym pomieszczeniu, ważne by nie zakłócało funkcjonowania pozostałych domowników i w przypadku konieczności, pozwalało nam na chwilę intymności, spokoju i dawało możliwość skupienia. Jeżeli akurat strych czy garderoba jest miejscem gdzie znajdziemy optymalne warunki do pracy – nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie tam urządzić sobie biuro.

Źródło: http://vaaspe.com Źródło: http://vaaspe.com

Ważną kwestią przy organizacji biura domowego jest to, by pamiętać o instalacji elektrycznej umożliwiającej podłączenie urządzeń informatycznych i multimedialnych. Ułatwi nam to pracę, pomoże dobrze zorganizować przestrzeń.

Źródło: http://www.dobregniazdka.pl Źródło: http://www.dobregniazdka.pl

Zaprezentowany powyżej teleblok z serii Simon Connect produkowany przez firmę Kontakt-Simon, umożliwia tworzenie ukrytych zestawów gniazd elektrycznych, teleinformatycznych i multimedialnych. Umieszcza się go w blatach stołów, biurek i innych meblach. Jest to rozwiązanie praktyczne, eliminujące raz na zawsze uporczywe borykanie się z przedłużaczami i metrami kabli. Teleblok powinien być zamontowany w wygodnym i łatwo dostępnym miejscu. Aby z niego skorzystać, wystarczy delikatnie nacisnąć jego pokrywę i wysunąć ku górze estetyczny profil. Kiedy kończymy pracę i urządzenia przestają nam być potrzebne, teleblok schowamy ponownie w głęb szafki lub blatu.