Dekoracyjna ściana – aranżacja wnętrz z charakterem

Aranżacja wnętrz z charakterem nie musi być skomplikowana, dla stworzenia niezwykłego klimatu może wystarczyć jedna dekoracyjna ściana. Okładziny pełnią wiele funkcji w projektowaniu wnętrz. Wyznaczają strefy, akcentują istotne elementy, zmieniają akustykę pomieszczenia, ocieplają ściany, izolują hałas.

Tapety

Do niedawna zapomniane, od kilku lat znowu cieszą się powodzeniem. Wróciły w nowej, zaawansowanej i różnorodnej formie. Są tapety ekologiczne, winylowe, bambusowe, oddychające, antyalergiczne… Każdy znajdzie wśród tapet tą, która odpowiada jego potrzebom.

Mieszkanie na Bemowie-22

Żoliborz-21

Drewno

Drewno na ścianie absolutnie nie musi oznaczać boazerii, którą pamiętamy z czasów PRL. Świeże spojrzenie na drewno może dać zaskakująco ciekawy efekt.

Apartament w Zakopanem. Sypialnia.

Klasyczna łazienka z drewnianą podłogą.

http://drewnianasciana.pl http://drewnianasciana.pl

Beton

To materiał dla amatorów zimnego wdzięku. Urok w chłodnej formie. Doskonale sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach, industrialnych aranżacjach wnętrz i projektach loftów.

Mieszkanie na Bemowie - salon

beton na salony

Projekt mieszkania w Krakowie

Tapicerka

Już w średniowieczu ludzie okładali ściany materiałem. Wówczas były to gobeliny. Oprócz walorów estetycznych, izolowały one zimne mury. Dziś materiał na ścianie pełni głównie funkcję dekoracyjną, choć nie został pozbawiony swoich pierwotnych walorów. Nadal nadajcie wnętrzom ciepła, poprawia akustykę pomieszczenia i tłumi niepożądany hałas.

salon i sypialnia2

_MG_1951

tapicerowanie w przedpokoju

Cegła

Cegła to element wpisany na stałe w projektowanie wnętrz. Powszechnie uznana za materiał dość surowy. Umiejętnie użyta może uczynić wnętrze przytulnym i klimatycznym. Zawsze jest kawałkiem historii miejsca. Oprócz tradycyjnej cegły, wydobytej spod tynków, mamy szeroką ofertę okładzin ceglanych, które naśladują jej naturalne piękno.

Apartament na Mokotowie- pokój gościnny.

Łazienka w starym wnętrzu

Apartament na Mokotowie-15

Laminowane szkło

Pomysłów na ścianę z charakterem jest całe mnóstwo. W aranżacji wnętrz w Zakopanem, zastosowane szkło laminowane z widokiem Tatr, podkreślaja jego podhalański klimat.

"Apartament

Płyta akrylowa

W nowoczesnym domu pod Warszawą mocnym akcentem aranżacji wnętrz jest ściana z akrylowej płyty.

Mieszkanie na Choszczówce. Salon. Ściana z akrylu.

Płytki trójwymiarowe

Ciekawą alternatywą we wzornictwie okazał się efekt trójwymiaru na ścianie. Możliwości nadania ścianie przestrzennego wizerunku jest na rynku bardzo dużo. Dzięki płytkom 3D zyskuje niezwykły urok i przyciąga uwagę.

płytki 3D w łazience

Zaprezentowane powyżej sposoby dekoracji ściany są tylko subiektywnym wyborem z ogromnej palety możliwości. Mają być inspiracją do stworzenia niezwykłych projektów wnętrz. Czy wiesz już, który rodzaj okleiny ściennej jest najbliższy Twoim gustom?

Sklepy: http://sklep.porcelana.com.pl; http://www.as.cmielow.com.pl