Projektowanie przestrzeni do relaksu

Czas wolny, w którym możemy uporządkować myśli, obejrzeć film, przeczytać książkę lub gazetę to w dzisiejszych czasach luksus. Tym bardziej warto zatroszczyć się o to, aby zaprojektować w mieszkaniu taką przestrzeń, w której odpoczynek przyniesie oczekiwany skutek. Wybór aranżacji zależy od tego jaka formę wypoczynku preferujemy.

Fotel

Jeżeli lubimy usiąść wygodnie w fotelu z książka czy gazetą, powinien być on ergonomiczny. Nie bez znaczenia jest też kwestia ustawienia go tak, by był dobrze oświetlony. Jeżeli to możliwe korzystajmy ze światła dziennego, a miłośnicy wieczornego czytania niech zatroszczą się o lampę w pobliżu.

projekt Jacek Tryc wnętrza - apartamaent Warszawa Sadyba projekt Jacek Tryc wnętrza – apartamaent Warszawa Sadyba

Republic of Fritz Hansen fotel Ro,źródło: http://www.silvera-eshop.com Republic of Fritz Hansen fotel Ro; źródło: http://www.silvera-eshop.com

HOSU -design Patricia Urquiola; źródło: http://mebelland.pl HOSU -design Patricia Urquiola; źródło: http://mebelland.pl

Apartament w Sopocie. Salon, kuchnia i jadalnia. Projekt Jacek Tryc-wnętrza; apartament Sopot

Kanapa

Niektórzy odpoczywają przed telewizorem. Warto, by przestrzeń domowego kina sprzyjała relaksowi. Dobrze, by kanapa była wygodna i na tyle duża, aby umożliwiła wspólne oglądanie telewizji wszystkim domownikom. Ponieważ odprężenie wywołuje w naszym organizmie rozszerzenie naczyń krwionośnych, niektórzy z nas przy pełnym relaksie mogą odczuwać lekki chłód, warto zatroszczyć się o koc w pobliżu na „wszelki wypadek”.

projekt Jacek Tryc -wnętrza; apartament Warszawa Gocław projekt Jacek Tryc -wnętrza; apartament Warszawa Gocław

projekt Jacek Tryc-wnętrza; apartament Warszawa Powiśle projekt Jacek Tryc-wnętrza; apartament Warszawa Powiśle

Projekt Jacek Tryc-wnętrza; mieszkanie Warszawa Bemowo Projekt Jacek Tryc-wnętrza; mieszkanie Warszawa Bemowo

Natura

Dla tych, którzy po dniu pełnym wrażeń szukają ukojenia w spokoju i ciszy proponuje aranżacje przestrzeni do odpoczynku w relacji z przyrodą. Natura sprzyja kontemplacji i wyciszeniu. Może to być okno na piękny krajobraz lub kominek.

hotel Juvet Landscape; źródło: http://www.blazboldin.com hotel Juvet Landscape; źródło: http://www.blazboldin.com

Projekt Jacek Tryc-wnętrza; dom Warszawa Wilanów Projekt Jacek Tryc-wnętrza; dom Warszawa Wilanów

Woda

Nic tak jednak nie odpręża jak woda. Rozluźnia ona mięśnie i sprawia, że przenosimy nasze ciało w strefę innego żywiołu.Idealnym rozwiązaniem jest basen. Jeżeli nie mamy takiej mozliwości równie dobrze możemy zaaranżować w domu salon kąpielowy, wannę spa.

Projekt Jacek Tryc-wnętrza; Pawilon Rekreacyjny Warszawa Józefów Projekt Jacek Tryc-wnętrza; Pawilon Rekreacyjny Warszawa Józefów

Relaxation at spa; źródło:http://astralpool.pl/portfolio/wanny-spa/ Relaxation at spa; źródło:http://astralpool.pl/portfolio/wanny-spa

Rośliny w łazience Projekt Jacek-Tryc wnętrza; Łazienka pod bambusami – dla http://muratordom.pl

Projekt Jacek Tryc-wnetrza; Łazienka z biblioteczką dla http://muratordom.pl Projekt Jacek Tryc-wnetrza; Łazienka z biblioteczką dla http://muratordom.pl

Pastele

Jeżeli jesteśmy podani na bodźce, warto tak zaprojektować wnętrze, alby przestrzeń, w której chcemy się zrelaksować pozbawiona była mocno stymulujących akcentów. Pastelowe wnętrze ukoi nasze zmysły i pozwoli następnego dnia stawiać czoło nowym wyzwaniom.

Projekt Jacek Tryc-wnętrza Apartament Warszawa Mokotów Projekt Jacek Tryc-wnętrza Apartament Warszawa Mokotów

Przestrzeń do relaksu jest zawsze wyrazem naszych subiektywnych potrzeb i oczekiwań. Jedyna i niepowtarzalna. Projektowanie przestrzeni, w której chcemy odpoczywać, jest oparta na osobistych preferencjach. A wy jak lubicie odpoczywać?