Lampa Latarnia – dobry polski design

Łódź Design Festiwal odbywa się od ośmiu lat. Prezentowany jest tam design w różnych odsłonach: wzornictwo przemysłowe, design rzemieślniczy i artystyczny, projektowanie graficzne, architektura i moda. Początkowo był to przegląd osiągnięć polskiego wzornictwa, z czasem jednak rozrósł się do imprezy o międzynarodowym znaczeniu i zasięgu. Dziś Łódź Design Festiwal to ważna światowa impreza. Organizowane są tu liczne wystawy kuratorskie, konkursy i plebiscyty.

Konkurs MAKE ME odbywa się od drugiej edycji festiwalu i jest obecnie najpoważniejszym wydarzeniem tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Ma na celu wyłowienie młodych twórców, konstruktorów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych i projektowych, którzy mają dobre pomysły i są gotowi do wdrażania swojego projektu w życie. Znalezienie się w gronie laureatów, daje uczestnikom nowe możliwości zaistnienia na rynku, pomaga w promocji marki czy produktu.

LATARNIA – HOP design LATERN.  Jednym z interesujących produktów, które znalazły się na tegorocznej wystawie MAKE ME jest lampa LATARNIA zaprojektowana przez Kingę Chmielarz (HOP design). Jest ona nie tylko wyjątkowo ładna, ale i funkcjonalna. Ma uniwersalne zastosowanie. Może być lampą wiszącą, stojącą, leżącą. Nadaje się też do przenoszenia.

LATARNIA - HOP design LATERN  Foto żródło - http://kingachmielarz.blogspot.com LATARNIA – HOP design LATERN
Foto żródło – http://kingachmielarz.blogspot.com

Wykonana jest z litego bukowego drewna i metalu. Spoiwem są mosiężne śrubki, które podkreślają jej urok. Projekt łączy w sobie nowoczesność i tradycję. Oparty jest na wysokiej jakości polskiego rzemiosła w połączeniu z minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwem.

LATARNIA - HOP design LATERN  Foto żródło - http://kingachmielarz.blogspot.com LATARNIA – HOP design LATERN
Foto żródło – http://kingachmielarz.blogspot.com

Dla mnie lampa LATAREN – to po prostu dobry polski design! A Wam jak się podoba?