urządzam ogród taras aranżacja wnętrz architekt wnętrz Warszawa projektowania porady pracownia projektowa

Jak urządzić ogród, taras, balkon na letni sezon?

Sezon plenerowy uznajemy za otwarty. Jeżeli ktoś się jeszcze nie przygotował do tego, to najwyższa pora urządzić ogród, taras lub balkon tak, abyśmy mogli jak najwięcej czasu spędzić na świeżym powietrzu. Długo oczekiwana wiosna w końcu do nas przyszła. Aura sprzyja rekreacji na świeżym powietrzu. Jeżeli dotąd nie aranżowaliście swojej plenerowej przestrzeni, to podpowiemy czym się kierować przy jej adaptacji.

Kompaktowe meble ogrodowe Kompaktowe meble ogrodowe

Przede wszystkim jasno określamy cel, jaki owa przestrzeń ma pełnić. Zanim zabierzemy się do urządzania tarasu, balkonu czy ogrodowej jadalni zastanówmy się, czy przenosimy na okres letni całe nasze codzienne życie na dwór, czy też planujemy tam organizować plenerowe imprezy przy grillu, czy ze względu na aktywny tryb życia, chcemy mieć kącik do wypicia lampki wina czy kawy na świeżym powietrzu.

Stół ogrodowy;  Foto źródło: https://pl.pinterest.com Stół ogrodowy;
Foto źródło: https://pl.pinterest.com

Meble ogrodowe Meble ogrodowe

Krzesło ogrodowe

Jeżeli decydujemy się na to, aby przenieść w okresie letnim nasze życie do ogrodu, warto zainwestować w stabilne i wytrzymałe meble ogrodowe, które dadzą nam taki komfort użytkowania jak meble w domu. Niech to będzie wygodny stół, sofa, czy fotel zaaranżowane tak, aby łatwo je było osłonić przed deszczem, wiatrem czy ostrym słońcem. Oprócz markizy, dachu czy parasola warto przygotować folię, która zabezpieczy meble przed deszczem, ale da się ją łatwo zdjąć. Letnie opady w naszym klimacie bywają chwilowe i takie zabezpieczenie pozwoli nam po zdjęciu, nawet przy zmiennej aurze, dalej cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu.

Drewniane meble ogrodowe ze zdejmowanymi poduszkami.  Foto źródło: https://pl.pinterest.com Drewniane meble ogrodowe ze zdejmowanymi poduszkami.
Foto źródło: https://pl.pinterest.com

Stół ogrodowy Stół ogrodowy

Ogrodowy stół z krzesłami Ogrodowy stół z krzesłami

stół NOVA marki Cubeo  stół NOVA marki Cubeo

W przypadku gdy planujemy sporadyczne imprezy na świeżym powietrzu, proponujemy kompaktowe meble, które łatwo można schować. Pozwoli to wykorzystać przestrzeń  do innych form aktywności. Znajdziemy wówczas miejsce na dmuchany basen, czy też będziemy mogli pograć w piłkę z dzieckiem itd.itp. Doskonale sprawdzą się w tej roli rozkładane leżaki, składane krzesła. Optymalnym rozwiązaniem na szybką adaptację przestrzeni plenerowej są meble, które można używać zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz. Mogą to być pufy, skrzynki czy palety.

Pufa Miuki plenerowa Foto źródło:https://pl.pinterest.com Pufa Miuki plenerowa
Foto źródło:https://pl.pinterest.com

Pufa MIUKI w ogrodzie  Foto źródło:https://pl.pinterest.com Pufa MIUKI w ogrodzie
Foto źródło:https://pl.pinterest.com

Stół ze skrzynki Stół ze skrzynki

Jeżeli natomiast przez słowo odpoczynek rozumiemy przyjęcie pozycji horyzontalnej z książką lub słuchawkami, w których rozbrzmiewa nasza ulubiona muzyka to doskonałym rozwiązaniem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu będzie hamak.

Hamak ogrodowy Hamak ogrodowy

Gdy mamy wielkiego ogrodu czy  tarasu, zawsze możemy zorganizować sobie kącik na balkonie, który pozwoli nam cieszyć się letnią aurą, poczuć zapach kwitnących roślin, oglądać letnie niebo lub cieszyć się słońcem.

Balkon

Nie zapomnijcie o takich akcesoriach jak lampki, lampiony, świeczki, które stworzą klimat i nadadzą uroku naszej plenerowej aranżacji.

Oferta mebli ogrodowych na rynku jest ogromna. Na pewno znajdziecie coś, co odpowiada Waszym oczekiwaniom i potrzebom.

 

Gotowi do zabawy na świeżym powietrzu? Jesteśmy ciekawi jak będziecie spędzać najbliższe miesiące, korzystając z pięknej pogody i uroków letniego sezonu.