kliamtyczna sypialnia dobry sen posciel piękna lampka cegła na ścianie

Poduszki z gryki. Cudne spanie

Ostatnio kilkukrotnie wpadły nam w  ręce informacje dotyczące cudownych właściwości poduszek z łuski gryki. Temat nas zaintrygował. Jako, że największą satysfakcję daje nam tworzenie, wpadliśmy na pomysł, aby samodzielnie zrobić ekologiczne jaśki, które zapewniają wyjątkowy komfort snu. I tak powstała nasza domowa manufaktura poduszek. Kupiliśmy 10 kilogramów łuski gryki, wsypy na poduszki, zamek pościelowy na metry z odpowiednią ilością suwaków, który wszyliśmy błyskawicznie 🙂

handmade blog o wnętrzach jak uszyć poduszki z łuski gryki pościel ekologiczne spanie śpij wygodnie najlepsze poduszki jakie poduszki polecacie

zamek wszywanie zamka zamek poscielowy jak uszyć poduszki poduszki z łuski gryki handmade

Każda poduszka została napełniona odpowiednią ilością łusek (ok. 3kg. na jedną poduszkę w rozmiarze 50/60) i ubrana w poszewkę. Wieczorem nadszedł moment testu. Czy naprawdę jest tak wspaniała, jak można przeczytać w mediach? Czy faktycznie dopasowuje się do kształtu ciała, absorbuje nadmiar wilgoci i w ogóle jest och i ach?

handmade jak zrobić poduszkę z łusek gryki blog o wnętrzach

handmade jak uszyć poduszki z łuskami gryki blog o wnętrzach architekt radzi ładne poszewki

To, co nas wszystkich nieco zaskoczyło to był dziwny szelest, przy układaniu głowy na poduszce, ale więcej niespodzianek nie było. Naprawdę jaśki z gryki są rewelacyjne! Doskonale dopasowują się do ciała , nie nagrzewają się. Kształt łusek zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Dystrybutorzy zapewniają, że taka poduszka pomaga w zwalczaniu bólu szyi i bólach migrenowych, ma właściwości antyalergiczne i hamuje rozwój bakterii. Nie mamy pewności, czy poduszka z łuski gryki może być uznana jako wszechstronny lek na dolegliwości, nie mniej jednak wygodnie się na niej śpi a w związku z tym budzimy się wypoczęci. Po krótkim czasie szelest łusek stał się rytualną kołysanką, którą zmysły odbierają jako pozytywny zwiastun głębokiego snu i skutecznego wypoczynku.

klimatyczna sypialnia dobry sen pościel piękna lampka cegła na ścianie

Poduszki z łuski gryki to był nasz pierwszy domowy eksperyment z ekologicznymi jaśkami, teraz na bazie pozytywnego doświadczenia możemy robić różne wariacje na ten temat.

Jeżeli komuś przeszkadza szelest łuski gryki, może zamiast nich użyć łusek prosa lub orkiszu. Te mają zupełnie inny kształt niż gryka, są miękkie i bardziej plastyczne a zarazem nie szeleszczą. Wszystkie natomiast dają ergonomiczny komfort, dostosowują się do kształtu ciała.

Ponadto do łusek można wsypać dodatki:

Suszoną lawendę , która działa odprężająco, udrażnia drogi oddechowe, a w efekcie przynosi skuteczniejszy relaks w czasie snu.

zioła wsypa do poduszki pachnące poduszki handmade blog o wnetrzach ładnie i zdrowo w sypialni

Suszone płatki róży, które będą pięknie pachniały, dodawały witalności, stymulowały zmysły i uczynią Twoją sypialnię aromatycznym spa.

rose pillows interiordesigner handmade projektowanie warszawa

Można też dodać suszonego rumianku, melisę, miętę, lipę, trawę cytrynową. Twoja poduszka może mieć dowolną strukturę i zapach. To spersonalizowany, dostosowany do upodobań i potrzeb konkretnej osoby amulet. Może mieć charakter pobudzający, wyciszający, relaksujący, pachnący lub bezwonny. Tak poduszka może być doskonałym prezentem dla kogoś bliskiego, dostosowana do osobistych preferencji.

poduchy poduszki jaski dziecko rodzina zabawa handmade

Dla nas był to ciekawy sposób na rodzinne spędzenia pochmurnego dnia. Mogliśmy pobyć razem, a jednocześnie każdy trochę przenikał swoje zmysły i lepiej się poznawał. A wszystko w atmosferze dobrej zabawy.

Jeżeli używasz takich ekologicznych poduszek, ciekawi jesteśmy Twoich wrażań i doświadczeń. A może kogoś zainspirowaliśmy do stworzenia swojego prywatnego jaśka. Dzielcie się z nami swoimi pomysłami, doznaniami i wrażeniami.