Rośliny w łazience

Kobieca łazienka, to znaczy jaka?

Na portalu ŁazienkaPlus natrafiliśmy na wpis o kobiecej łazience. Zawiera on wiele praktycznych porad jak urządzić funkcjonalną łazienkę, w której osoba płci pięknej będzie się czuła komfortowo. Termin KOBIECA ŁAZIENKA utkwił nam w głowach i zaczęliśmy analizować go, pod kątem designu. Kobieca to znaczy jaka? Przecież kobiety są tak różne, każda ma inne potrzeby. Czy da się wychwycić wspólne cechy, które będą wskazywały na to, że jest to właśnie łazienka kobieca. Postanowiliśmy zrobić mały sondaż wśród pań. I w ten sposób wyłonił nam się obraz idealnej żeńskiej łazienki .

Najczęściej wymienianymi cechami były przestronność i romantyczny klimat. Doskonałym przykładem takiej aranżacji są: łazienka i salon kąpielowy w apartamencie na Mokotowie:

Apartament na Polu Mokotowskim. Wolnostojąca wanna.

"toaleta

Mamy tu nie tylko klimatyczny, kobiecy motyw kwiatów na ścianie, ale i obłe kształty umywalki i wanny. Wszystko razem czyni pomieszczenie klimatycznym i ciepłym. Urokliwa całość zaprasza do relaksu.

Łazienka pod bambusami 

Rośliny w łazience

Przestronna łazienka z oranżerią to propozycja dla Pań zdecydowanych i odważnych, które w otoczeniu zieleni i śpiewie ptaków  znajdują ukojenie i ładują akumulatory do działania. Szary kolor i proste formy są odpowiedzią na ich potrzebę ładu przestrzennego, a elementy przyrody wprowadzają w ich życie to co naturalne i harmonijne.

Łazienka z biblioteką 

książki w łazience regal w łazience kwiaty w łazience łazienka z wanna

Niebanalny pomysł na łazienkę z biblioteką to propozycja dla tych pań, które pragną znaleźć w niej odpoczynek. Różane dekoracje głaszczą ich zmysły, a duża ilość półek pozwala mieć pod ręką nie tylko kosmetyki, ale także stosowną literaturę, która jest balsamem dla wymagającego umysłu.

Łazienka dla księżniczki

glamour, drewno w łazience, kalsyczna ąlziencka, łazienka ludwig XVI romantyczna łazienka, obudowa wanny, kwiaty w łazience

W takiej łazience każda kobieta poczuje się jak księżniczka. Ozdobiona pachnącymi kwiatami, z klasyczną dekoracją i wygodnym fotelem to bez wątpienia kobieca łazienka.

Kolejną pożądaną cechą w łazience dla pań to naturalne światło. Z tym nie jest tak łatwo, bo często są one aranżowane w pomieszczeniu bez okna. Jeżeli to tylko możliwe, warto o tym pomyśleć już na etapie koncepcji. Planując funkcje pomieszczeń, można uwzględnić ten aspekt.

Apartament w Sopocie. Łazienka.

Szara łazienka nad poddaszu to wyjątkowa aranżacja dla pań, którym zalezy na komforcie podczas stylizacji . Mamy tu nie tylko naturalne światło, ale i wygodną toaletkę zaaranżowaną w miejscu umożliwiającym perfekcyjne wykonanie makijażu.

Miejsce do przechowywania
W łazience dla damy nie może zabraknąć szafek i półek. Przy dobrej organizacji przestrzeni jest to możliwe nawet na niewielkiej powierzchni.

drewno w łazience mała łazienka prysznic umywalka do małej łazienki projekt małej łazienki lustro w łazience projektowanie wnętrz Warszawa

"

W tych małych łazienkach nie tylko znajduje się sporo miejsca do przechowywania, ale jest też duże lustro z oświetleniem, a  blat wokół umywalki pozawala ją zamienić w salon kosmetyczny lub fryzjerski. Umożliwia dostęp do wszystkich potrzebnych w danej chwili akcesoriów. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, to ona właśnie jest miejscem, w którym pani domu „robi się na bóstwo”.

Kobieca łazienka niejedno ma oblicze … tak jak wyjątkowa jest każda z Was.

Jesteśmy ciekawi, która przypadła Wam najbardziej do gustu?  A jakie Ty stosujesz patenty, by  łazienka odpowiadała Twoim babskim potrzebom?

Dzielcie się z nami swoimi opiniami, pytajcie, komentujcie. jest nam niezmiernie miło, kiedy zostawiacie na tu znaki swojej obecności.