beton w domu ściana z betonu drewniana podłoga nowoczesne wnętrza architekt wnętrz Warszawa

Mieszkanie na Bemowie

Zdjęcia: Marcin Czechowicz; Stylizacja: Marynia Moś, Publikacja: M jak mieszkanie Projekt wnętrz: Jacek Tryc architekt wnętrz Warszawa

Konsekwencja

Nastrojowe mieszkanie na warszawskim Bemowie, którego przewodnim tematem jest połączenie betonu i stali. Oba te, zimne w odbiorze, materiały skontrastowane zostały płaszczyznami dębowego drewna. Architekt wnętrz  bardzo konsekwentnie narzucił dobór kolorystyki i materiałów, co zaowocowało spójnym, harmonijnym projektem.

Architekt wnętrz dobiera materiały

Mieszkanie jest zaprojektowane  konsekwentnie.  Dobór materiałów i umowny aczkolwiek wyrazisty podział przestrzeni , wyznacza strefy w mieszkaniu.   Przewijające się w różnych pomieszczeniach te same kolory i kształty sprawiły, że mieszkanie jest uporządkowane. Architekt wnętrz zadbał, aby materiały wykończeniowe są przemyślane i umiejętnie wyselekcjonowane.  Zarówno rodzaj drewna na podłodze jak i sposób jego położenia  mają istotne znaczenie. Deski położone prostopadle do siebie wskazują nam gdzie się kończy salon a zaczyna kuchnia. Jednocześnie doskonale korespondują z naturalnymi blatami w kuchni i regałem w salonie. Różne funkcje mebli łączy wspólny materiał. Ta zasada dominuje w mieszkaniu. Rzeczy przenikają się wzajemnie, albo w formie albo treści, w subtelny sposób dopasowując się do funkcji jaką mają pełnić.

Szyte na miarę

Spora część wyposażenia tego mieszania została stworzona na potrzeby tego projektu, co sprawia, że niewielkie mieszkanie jest niezwykle funkcjonalne. Przestrzeń nasycona jest elementami z charakterem i duszą: czarna tapeta w niebieskie paski, jak i betonowa ściana, stół wykonany ze stali i drewna czy industrialne szyny, papierowa rzeźba na ścianie. Takie elementy wyposażenia wnętrz  przyciągają uwagę i czynią mieszkanie innym nie wszystkie. Każde pomieszczenie powstali w wyniku dialogu z gospodarzami, którym zależało  na  optymalnym wykorzystaniu przestrzeni i funkcjonalności mieszkania. Projekt, który jest wynikiem wzajemnego szacunku inwestora i architekta przynosi rozwiązania, które cieszą oko i ułatwiają codzienne życie.  Do mieszkania, które jest powstało zgodnie z pragnieniami wraca się z radością i znajduje odpoczynek. Piękne wnętrza wzmacniają atmosferę relaksu.

Światło

Oświetlenie jest tu różnorodne. Swoim  rozmieszczeniem przyczynia się do wyznaczania stref w mieszkaniu. Szyny na suficie, nie tylko nadają mu wyjątkowy, industrialny klimat, ale też wskazują nam gdzie kończy i zaczyna się salon, przedpokój i kuchnia. Umieszczone na nich reflektory dają dużą swobodę w oświetleniu poszczególnych miejsc. Ponadto, istotne punkty oświetlone są dodatkowo ozdobnymi lampami.

Wygoda i komfort

Funkcjonalna, rozkładana kanapa  pozwala na różne kombinacje, dające możliwość wypoczynku w najróżniejszych okolicznościach. Jest zarówno reprezentacyjną sofą jak i wygodnym siedziskiem do oglądania telewizji, a rozłożona zamienia się w łóżko. Takie rozwiązanie było odpowiedzią na gościnność gospodarzy.

Nastrój

Tapeta – jest w każdym pomieszczeniu, ale wynika do nich na tyle subtelnie, że stanowi uzupełnienie aranżacji i doskonały element dekoracji. Nowoczesne technologie pozwalają z odwagą tapetować ścianę w łazience, bez obawy ryzyka. Sypialnia utrzymana jest w tej samej stylistyce,  jednak bardziej przytulna niż pozostałe pomieszczenia. Tapicerowane łóżko wprowadza do pokoju klimat wypoczynku i relaksu.

Mieszanie jest uporządkowane, spójne i funkcjonalne, a jednocześnie intrygujące i pełne niebanalnych rozwiązań.