tryc.pl / Projektowanie i aranżacja wnętrz | Warszawa | Sopot | Zakopane.
salon kuchnia projektowanie wnętrz ładna kanapa podwieszany sufit jacek Tryc projektowanie wnętrz

Mieszkanie na Żoliborzu

Przestrzeń dzienna

Minimalistyczne mieszkanie na warszawskim Żoliborzu. Zarówno forma, jak i funkcja zorientowane są na maksymalne wykorzystanie zastanej przestrzeni. Połączenie salonu i jadalni oraz otwarcie sypialni powiększają optycznie dzienną część mieszkania.

Materiały

Organiczne, naturalne materiały wykończeniowe kontrastują z białymi płaszczyznami mebli i ścian. Minimalizm form sprzyja wyciszeniu się i wypoczynkowi. Ograniczenie ilości materiałów wykończeniowych pozwala skupić się na pięknie i prostocie zastosowanych detali.

Dwie łazienki

Nietypowym rozwiązaniem aranżacyjnym w mieszkaniu z lat 50. są dwie łazienki. Na skutek przeniesienia kuchni do salonu powstał komfortowy salon kąpielowy z oknem na zielony Żoliborz.

Konsekwencja

Mieszkanie urządzone jest bardzo konsekwentnie. W całym mieszkaniu na podłodze jest położony olejowany, dębowy parkiet. Meble również utrzymane są w spójnej stylistyce i kolorystyce. Wszystko to sprawiło, że jest ono harmonijne.

Kino domowe

W tym domu nie ma telewizora, nie znaczy to jednak, że domownicy nie lubią oglądać filmów. Przeciwnie. Na wygodnej kanapie zasiada cała rodzina i  kiedy tylko zechcą, są w  domowym kinie.

Oświeletnie

Dobre oświetlenie tego domu było zadaniem priorytetowym dla architekta wnętrz. Mieszkanie znajduje się na parterze, nie jest dobrze doświetlone. Jego jasna aranżacja i odpowiednio rozmieszczone źródła światła mają duże znaczenie dla komfortu użytkowania.