projektowanie wnętrz architekt wnętrz Warszawa Jacek Tryc biblioteczka schody jadalnia salon zasłony aranżacja wnętrz stal i drewno mieszkanie dwupoziomowe apartament

Apartament na Gocławiu

Aranżacja wnętrz

Na pierwszym spotkaniu nasi klienci wyrazili jasno swoje potrzeby. Chcieliby aby  ich dwupoziomowe mieszkanie było oryginalne. Projektowanie wnętrz w takim układzie przestrzeni  jest dla nas ciekawym wezwaniem.  Nowoczesny apartament  ma być urządzony minimalistycznie, ale z charakterem.

Biblioteczka przy schodach

Tym, co nadało niepowtarzalnego charakteru w tym mieszkaniu okazała biblioteczka na schodach. Ponad sześciometrowa przestrzeń łącząca dwie kondygnacje wraz z charakterystycznymi surowymi schodami i drewnianymi regałami nadaje klimat całemu mieszkaniu.  Stal i drewno przenikają się, uzupełniając się wzajemnie. Mieszkanie nabrał swoistego klimatu.

Tło dla koloru

Mieszkanie urządzone jest monochromatycznie. Dominuję w nim kolor szary, który w połączeniu z metalowymi elementami tworzy dość chłodne tło dla pełnych koloru i ciepła dodatków: biblioteczki z książkami, różnobarwnych poduszek, wyrazistej lampy w sypialni czy kolorowych krzeseł.  Każdy element jest zaprojektowany i ustawiony w przestrzeni tak, aby odpowiadać jak najpełniej na potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

Przestrzeń do życia

Na dole znajduje się salon z kuchnią i toaleta, które tworzą strefę dzienną. Tu toczy się wspólne życie, spożywa posiłki, podejmuje gości i ogląda telewizję. Komfortowa sofa wprowadza trochę swobody i ciepła w uporządkowaną i minimalistyczną przestrzeń. Sercem jadalni jest piękny stół. Na górze mamy  sypialnię, gabinet i łazienkę. Taka aranżacja wnętrz czyni  dom miejscem, w którym wszyscy czują się bezpiecznie i swobodnie.

Nowoczesny apartament z klimatem

Tym, co nadaje wnętrzom wyjątkowego klimatu jest czynnik ludzki. Tylko uważne wsłuchanie się w potrzeby gospodarzy,  stworzenie miejsca, w którym mogą realizować swoje pasje, sprawia, że powstaje niepowtarzalny projekt wnętrz. Industrialne schody w sąsiedztwie biblioteczki  w apartamencie stworzyły w apartamencie oryginalny charakteru. Duet dwóch żywiołów:  zimna stal wprowadziła loftowy klimat, z drugiej drewniane półki, książki i podręczne rzeczy znajdujące się tam, uczyniły mieszkanie przytulnym  i swojskim.