salon kuchnia projektowanie wnętrz ładna kanapa podwieszany sufit jacek Tryc projektowanie wnętrz

Mieszkanie na Żoliborzu

Przestrzeń dzienna

Minimalistyczne mieszkanie na warszawskim Żoliborzu. Projektowanie wnętrz tego mieszkania  zorientowane jest na optymalnym wykorzystaniu zastanej przestrzeni. Połączenie salonu i jadalni oraz otwarcie sypialni powiększają optycznie dzienną część mieszkania. Właściciele prowadzą otwarty dom, chętnie podejmują gości, sami też lubią gotować i wspólnie spożywać posiłki. Dlatego zależało im na wygospodarowaniu komfortowej strefy dziennej.

Materiały

Organiczne, naturalne materiały wykończeniowe kontrastują z białymi płaszczyznami mebli i ścian. Minimalizm form sprzyja wyciszeniu się i wypoczynkowi. Ograniczenie ilości materiałów wykończeniowych pozwala skupić się na pięknie i prostocie zastosowanych detali.

Dwie łazienki

Nietypowym rozwiązaniem aranżacyjnym w mieszkaniu z lat 50. są dwie łazienki. Na skutek przeniesienia kuchni do salonu powstał komfortowy salon kąpielowy z oknem na zielony Żoliborz.

Konsekwencja

Mieszkanie urządzone jest bardzo konsekwentnie. W całym mieszkaniu na podłodze jest położony olejowany, dębowy parkiet. Meble również utrzymane są w spójnej stylistyce i kolorystyce. Wszystko to sprawiło, że jest ono harmonijne.

Kino domowe

W tym domu nie ma telewizora, nie znaczy to jednak, że domownicy nie lubią oglądać filmów. Przeciwnie. Na wygodnej kanapie zasiada cała rodzina i  kiedy tylko zechcą, są w  domowym kinie.

Oświeletnie

Dobre oświetlenie tego domu było zadaniem priorytetowym dla architekta wnętrz. Mieszkanie znajduje się na parterze, nie jest dobrze doświetlone. Jego jasna aranżacja i odpowiednio rozmieszczone źródła światła mają duże znaczenie dla komfortu użytkowania.

Projektowanie wnętrz

Przedstawione poniżej wnętrza, to mieszkanie architekta, który ceni proste formy, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, harmonię w przestrzeni. Mieszka tu pięcioosobowa rodzina, więc istotnym elementem doboru elementów wyposażenia było też troska o ich trwałość i fukcjonalność.  Choć właściciele byli zadowoleni z efektu końcowego, nigdy nie przestali go udoskonalać , lubią go ożywiać i dostosowują je do zmieniających potrzeb.