projektowanie wnętrz warszawa architekt wnętrz Jacek Tryc tapeta ładna tapeta jakie tapety polecacie czy tapety się sprawdzają

Tapety w nowoczesnej aranżacji

Tapety wróciły w nowej odsłonie

Kiedyś były już niemal zapomniane, od kilku lat znowu cieszą się popularnością w aranżacji wnętrz. Tapety wrócił do łaski, ale  nie są to już te same papierowe powłoki, którymi okładane były ściany polskich domów w dobie PRL-u. Współczesne tapety zdobią ściany najbardziej designerskich wnętrz i są doskonale dostosowane do modnych trendów w projektowaniu. Dzisiejsze tapety są: ekologiczne, antyalergiczne, oddychające, trwałe, estetyczne, spersonalizowane…

tapeta w łazience wodoodporna tapeta ładna tapeta Architekt wnętrz projektowanie wnętrz Jacek Tryc architekt wnętrz FREZO Wall Design

Do jakich pomieszczeń nadają się tapety?

Różnorodność  tapet sprawia, że znajdują one zastosowanie w dowolnej aranżacji i każdych warunkach, nadają się zatem do każdego pomieszczenia. Możemy użyć tapety wszędzie tam, gdzie sięga nasza wyobraźnia.  Szeroki wybór tapet nie dotyczy tylko materiału, z którego są wykonane, ale również wzorów, kolorów i motywów.

Na salonach

Tapeta robi w salonie dobry klimat. Nadaje mu ciepła, przytulności  a jednocześnie jest  elegancka i podkreśla jego reprezentacyjny charakter. We współczesnej aranżacji, w przeciwieństwie do wcześniejszych,  rzadko tapetuje się całe pomieszczenie. Najczęściej tapetę kładziemy na jedną ścianę lub  wybrane fragmenty.

tapeta ściana ozdobiona tapetą Franciszek Michałek FREZo wall paper tapeta w salonie FREZO Wall Design

tapeta w salonie stare meble nowoczesne wnętrze mieszkanie w kamienicy Jacek Tryc projektowanie wnętrz architekt wnętrz tapeta do salonu

tapeta las w słoiku szafka pod telewizor niebieska tapeta design architekt wnętrz projektowanie wnętrz Warszawa drewno

Tapeta w sypialni

Bardzo ciekawym sposobem na dekorację sypialni jest właśnie tapeta. Jeżeli zdecydujemy się na delikatny motyw, będzie ona doskonałym uzupełnieniem aranżacji naszego miejsca wypoczynku i relaksu. Może też stanowić dominujący motyw i tworzyć dominujący element w pomieszczeniu.

tapeta w sypialni sypialnia łożko bed bedroom projektowanie wnętrz niebieska sypialnia

projektowanie wnętrz warszawa architekt wnętrz Jacek Tryc sypialnia tapeta w sypialni piękne i wygodne łóżko sypialnia łóżko z wezgłowiem szaro - niebieska sypialnia jaka tapeta do sypialni?

Tapeta w kuchni i łazience

Dużą popularnością cieszą się tapety winylowe. Ich zaletą jest to, że są zmywalne i odporne na wilgoć. Pozwala to na zastosowanie ich w łazience czy kuchni. Ciekawym rozwiązaniem, podkreślającym konceptualność projektu jest zastosowanie jednolitych materiałów w różnych pomieszczeniach. W mieszkaniu na Bemowie tapeta stanowi temat przewodni  większości pomieszczeń. Jest jednak zastosowana z umiarem, nigdy nie dominuje przestrzeni, a raczej stanowi jej  estetyczny  akcent.

tapeta w łazience wodoodpornatapeta w kuchni ładna tapeta Architekt wnętrz projektowanie wnętrz Jacek Tryc architekt wnętrz

tapeta w łazience wodoodporna tapeta ładna tapeta Architekt wnętrz projektowanie wnętrz Jacek Tryc architekt wnętrz

Tapeta w pokoju dziecięcym

Tapeta jest lubianą przez dzieci i dorosłych ozdobą pokoju dziecka. Nadaje ona specyficzny klimat w pomieszczeniu, powala wyrazić małemu człowiekowi swoje zainteresowania i sympatie. Jeżeli wybierzemy  jej odpowiedni typ  możemy ją pomalować na inny kolor, zmyć zabrudzenia. Współczesne okładziny są bezpieczne dla zdrowia powstają w sposób ekologiczny.

grafika pokój dziecka kolorow atapeta tapeta ściana ozdobiona tapetą Franciszek Michałek FREZo wall paper tapeta pokój dziecka FREZO Wall Design

Tapety do zadań specjalnych

Różnorodność materiałów, z których wykonywane są tapety e jest zaskakująca. Istnieją tapety bambusowe, korkowe, ze szklanego włókna, filcu, czy flizeliny. Każde z nich znajdują inne zastosowanie. Korkowe, flizelinowe, czy filcowe doskonale wyciszają pomieszczenie, natomiast te ze szklanego włókna są odporne na działanie wysokich temperatur i wodoodporne.

tapeta flizelinowe ozdobne ściany tapeta z materiału tapeta z filcu szare na ścinę FELT- tapeta fizelinowa
Projektant: Izabela Wądołowska/ DOUBLE ROOM

tapeta flizelinowe ozdobne ściany tapeta z materiału tapeta z filcu szare na ścinę FELT- tapeta fizelinowa
Projektant: Izabela Wądołowska/ DOUBLE ROOM

Zainteresowanie tapetami w osatnim czasie jest duże. Dwie marki zaprezentowane powyżej w tym poście to laureaci prestiżowego konkursu must have organizowanego przez ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL. Więcej o tegorocznej edycji konkursu i naszych subiektywnych typach możecie przeczytać tutaj.
A ciekawą historię tapet z duszą  marki FREZO poznacie we wcześniejszym wpisie.

A wy lubicie tapety? Urządzając własne mieszkanie myślicie o takim rozwiązaniu? Dajcie znać w komentarzach, jak podobają się Wam  w nowej odsłonie i współczesnych aranżacjach?