projekt wnętrz VR oculus 3D wirtualny spacer po domu Jacek Tryc architekt wnętrz autorska pracownia projektowania wnetrz

Projektowanie wnętrz VR

Nowe technologie

Ostatnio nasza 15 letnia córka zauważyła, że jesteśmy pokoleniem, które przygląda się największemu i najszybszemu rozwojowi technologii w dziejach ludzkości. Popytała o czarno – białe telewizory, o telefony stacjonarne, których nie pamięta, o czasy bez internetu, po czym założyła oculusy, by zobaczyć najnowszy projekt taty w technologii 3D. Niewiele starsi od nas  koledzy po fachu do prezentacji swoich projektów używali kartki i ołówka, dziś technologia pozwala na projektowanie wnętrz VR.  Dla nas nowe rozwiązania technologiczne są pretekstem do stworzenia estetycznej i użytkowej przestrzeni dla naszych klientów. Dostrzegamy w rozwoju techniki potencjał  w pracy projektowej.

Co to jest VR?

Virtual Reality – wirtualna rzeczywistość  to obraz sztucznej rzeczywistość stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń.

Projektowanie wnętrz VR

Projektowanie wnętrz VR daje wiele  możliwości i usprawnia relację architekta z klientem. Wizualizacja 3d to innowacyjne rozwiązanie dla tych, którzy zainteresowani są projektem w wersji premium. Prezentacja aranżacji z użyciem gogli, pozwala przyjrzeć się istotnym detalom, rozejrzeć się po projektowanej przestrzeni już na wczesnym etapie prac.  Projektowanie w środowisku 3D staje się coraz bardzie popularne i cieszy coraz większym zainteresowaniem.

projekt wnętrz VR wirtualny projekt wnętrz oculus

Jak to działa?

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami klienta, łączymy indywidualne potrzeby inwestora z naszym doświadczeniem i wiedzą i tak powstaje projekt koncepcyjny, który przedstawiamy w środowisku 3D. Pozwala to na odtworzenie go przy użyciu gogli VR. Oświetlenie, materiały wyposażenia wnętrz, które przedstawione są przestrzennie ułatwiają klientowi podjecie decyzji, czy dany produkt jest naprawdę tym, czego chce. Projektowanie wnętrz VR pozwala przemieszczać się po swoim wirtualnym domu, biurze, sklepie. Gogle Oculus powalają na wirtualny spacer po projektowanej przestrzeni. W projekcie VR nie ma miejsca na niedociągnięcia. Klient już we wczesnym etapie aranżacji może zgłosić swoje uwagi. Wirtualny spacer po przestrzeni marzeń to dla wielu naszych klientów duża atrakcja.

Czy lubicie tego typu rozwiązania? Korzystacie z nowych technologii w codzienności? A może wolicie tradycyjne  rozwiązania? Ciekawi jesteśmy, jaki jest Wasz stosunek do nowoczesnych odkryć technologicznych i zastosowania ich w życiu? Śmiało wyrażajcie swoje opinie, piszcie je w komentarzach.