European Property Awards Tryc

Minimalistyczny apartament na Szczęśliwicach

Minimalistyczny apartament na Ochocie

Najbardziej widoczną cechą  projektu w  apartamencie na Szczęśliwcach jest radykalnie uporządkowany zestaw materiałów. Wszystkie elementy wnętrza ściśle ze sobą współgrają. Uproszczony detal doskonale podkreśla piękno  realizacji. Minimalistyczny apartament urzeka powściągliwą formą i wysoką jakością wykonania. 

Komfort

Charakterystyczne łączenie funkcji pomieszczeń podnosi dodatkowo standard lokalu. Poszerzeniem sypialni o otwartą część kąpielową, czy włączeniem przestronnej kuchni do salonu sprawiliśmy, że pomieszczenia stały się wyjątkowo atrakcyjne wizualnie i użytkowo. Takie rozwiązania odpowiadają na potrzeby klientki i wynikają z jej trybu życia i usposobienia. Niewątpliwie apartament jest przestrzenią, który sprzyja wypoczynkowi, miłym spotkaniom. Duży salon z kuchnią to idealne miejsce do podejmowania gości. Ważnym aspektem tej realizacji było wyznaczenie strefy ogólnodostępnej i prywatnej. Sypialnia z wanną, prywatna łazienka i garderoba są zlokalizowane tak, by pozwalały na intymność.

Lokalnie

Duża część elementów wykończenia wnętrz, takich jak okładziny ścian i podłóg, większość mebli, część oświetlenia pochodzi z Polski. Z przyjemnością używamy materiałów, które zostały wyprodukowane przez rodzime firmy, ponieważ cenimy dobry design i wysoką jakoś lokalnych produktów. 

Inspiracje

Projekt powstał z inspiracji ostatnią letnią wyprawą architekta za Koło Podbiegunowe. Dobór kolorów, faktur, a także prostota form zaczerpnięte są wprost z obserwacji niepowtarzalnej przyrody Spitsbergenu. Mogłoby się wydawać, że mieszkanie urządzone w kolorystyce Arktyki będzie zimnie. Widzimy jednak przytulne i ciepłe mieszkanie. Przyjemne w dotyku tkaniny, naturalne materiały czynią je miejscem przyjaznym do życia. Godne uwagi jest połączenie form i struktur, które mimo minimalistycznego wyrazu łagodnie otulają zmysły.

Dialog

Apartament na Szczęśliwcach, tak jak wszystkie nasze realizacje to efekt wielu rozmów, dyskusji i wspólnie spędzonego czasu z klientem. Dokładamy wielu starań, aby poznać potrzeby, zwyczaje i marzenia osób, dla których tworzymy dom. Tym, co daje nam ogromną satysfakcję to zadowolenia klienta, który otoczony będzie uporządkowaną, piękną i funkcjonalną przestrzenią, dostosowaną do jego pragnień.

Spersonalizowane meble

Dla optymalnego wykorzystania przestrzeni i dostosowania jej do preferencji i zwyczajów domowników większość mebli w tym projekcie to realizacje na wymiar. Daje to dużo swobodę w aranżacji. Sposób wykorzystania zabudowy nie ogranicza się wówczas do tradycyjnie pojmowanych funkcji. W spersonalizowanej aranżacji możliwe jest niemal każde rozwiązanie, które uznamy za potrzebne i funkcjonalne. Korzystanie z indywidualnego projektu mebli to rozwiązanie dla wymagającego klienta o jasno sprecyzowanych potrzebach, nietypowych zainteresowaniach, którego nie zaspakajają typowe propozycje z półek sklepowych. Z pewnością takie rozwiązanie zdecydowało, że minimalistyczny apartament na Szczęśliwcach jest niecodzienny.

Dekoracje ścienne

W związku z tym, że apartament cechuje niezwykła spójność, pragniemy zwrócić uwagę na zdjęcia, które zdobią ściany. Są one fotograficzną relacją architekta z podróży na Svalbard. Kiedy patrzymy na nie, widzimy, że wbrew obiegowym opinią Północ przenikają różne barwy i kolory.

Zapraszamy do współpracy

Skoro tutaj jesteś prawdopodobnie interesujesz się aranżacją wnętrz. Jeżeli apartament na Szczęśliwcach spodobał Ci się i chcesz obejrzeć inne realizacje naszej pracowni, zapraszam do zakładki: portfolio

Ponieważ duży wpływ na tą realizację miała wyprawa na Spitsbergen proponuję Ci zajrzeć na mój prywatny blog; www.najmojsze.pl, w którym piszę o moich inspirujących podróżach.