kawalerka kuchnia z salonem nowoczesna kuchnia jak urządzić kawalerkę aranżacja wnętrz projektowanie wnętrz Jacek Tryc architekt

Klimatyczna Kawalerka

Architekt wnętrz

Przeniesienie kuchni do salonu, organizacja sypialni, wydzielanie garderoby, łazienki i korytarza na niewielkiej przestrzeni – takie były plany remontowe właścicielki. Od początku wiedziała, że powinien ją w tym wesprzeć architekt wnętrz. O ile nasza klientka miała ogólne wyobrażenie o tym, co jej się podoba i jak powinno wyglądać jej mieszkanie, tak sprawy techniczne związane z z planowanymi zmianami były dla niej zbyt dużym wyzwaniem, by próbować zrobić to bez profesjonalnego wsparcia. Mieszkanie było niefunkcjonalne i zniszczone, a klientce marzyła się klimatyczna kawalerka. 

Konsekwencja

Mieszkanie jest zaprojektowane spójnie i konsekwentnie. Daje to poczucie  harmonii i zwiększa je optycznie, gdyż pomieszczenia przenikają się kolorystycznie. Tym, co je wyróżnia jest ich funkcja. 

Meble na wymiar

Stworzyliśmy projekt, który uwzględniał  indywidualne potrzeby klientki, dlatego dużą część mebli zaprojektowaliśmy na wymiar. Dzięki temu, mimo niewielkiego metrażu mieszkanie jest funkcjonalne. 

Przestrzeń dzienna 

Od pewnego czasu gotowanie stało się czynnością społeczną. Popularnym sposobem spędzenia czasu ze znajomymi jest wspólne przygotowywanie posiłków. Dlatego aranżując to mieszkanie przenieśliśmy  kuchnię do strefy dziennej. 

Sypialnia  

Kuchnia znalazła swoje miejsce w pokoju, dzięki temu mieszkanie zyskało sypialnię, z dużym łóżkiem i szafami na odzież, półkami na aktualnie czytaną książkę, budzik …Niewielka sypialnia, ale mieści się w niej wszystko, co niezbędne. 

Łazienka

Proste formy, stonowane kolory i duże lustro optycznie powiększają pomieszczenie. Łazienka jest funkcjonalna, mieści się w niej wanna połączona z prysznicem. Pod umywalką jest szafka, która pozwala na utrzymanie porządku. Klimatyczny grzejnik na turkusowej ścianie przełamuje monotonię szarych kafli. 

Klimatyczna kawalerka

Dbałość o detale, spójna kompozycja, ograniczona ilość kolorów zaowocowały niezwykle przyjazną aranżacją.  Po remoncie mieszkanie z lat ’50 nabiera świeżości. Dodatki dobraliśmy konsekwentnie. Czarne metalowe elementy nadają przestrzeni industrialny charakter. Te wyraźne akcenty, spersonalizowana aranżacja i  dobra organizacja miejsca sprawiają, że z mieszkania mało funkcjonalnego i zniszczonego powstała klimatyczna kawalerka. 

Więcej naszych realizacja znajdziesz w zakładce portfolio, a na blogu dużo wartościowych informacji na temat projektowania wnętrz