sztuka w domu

Sztuka we wnętrzach

Dekoracje artystyczne w domu 

Dekoracje artystyczne stanowią ważny element aranżacji mieszkania. Sztuka we wnętrzach dopełnia  i podkreśla jego charakter, szczególnie wtedy, gdy przestrzeń zaprojektowana jest tak, abyśmy w odpowiedni sposób mogli tę sztukę eksponować. 

sztuka we wnetrzach

Jak sztuka odnajduje się we współczesnych wnętrzach?

Od dawien dawna ludzie przyozdabiali swoje domy malowidłami, rzeźbami, gobelinami. Zabytkowe domy pełne są dzieł sztuki. A jak sztuka odnajduje się we współczesnych wnętrzach? Podejście do sztuki w aranżacji wnętrz dynamicznie się  zmienia. Po krótkim okresie zachłyśnięcia się produktami powtarzalnymi, produkowanymi masowo, w ostatnim czasie, możemy zauważyć wyraźny powrót do sztuki. Zarówno architekci, jak i inwestorzy coraz chętniej zapraszają do wnętrz: obrazy, rzeźby, grafiki, fotografie artystyczne. 

sztuka we wnetrzach

Dzieło w odpowiednim otoczeniu 

Istotnym elementem wprowadzenia sztuki do wnętrza jest stworzenie dla niej dogodnej przestrzeni. Zarówno obraz, zdjęcie, rzeźba czy ceramikę  powinniśmy odpowiednio wyeksponować. Potrzebujemy trochę wyobraźni  i doświadczenia w aranżacji, aby stworzyć takie otoczenie dla działa sztuki, które wydobędzie jej piękno. Jednocześnie eksponat powinien współgrać z klimatem wnętrza w taki sposób, by podkreślić jego charakter.

sztuka we wnetrzach

Codzienny kontakt ze sztuką  

Dla inwestora dzieło sztuki ma zawsze duże znaczenie emocjonalne. Wywołuje wspomnienia, pobudza wyobraźnię, wprowadza w stosowny nastrój. Sztuka w domu jest ważna, wzbogaca nasze życie, daje przyjemność, uwrażliwia na świat i innych.  Dlatego warto zatroszczyć się o kontakt ze sztuką w domowym zaciszu. 

sztuka we wnetrzach

 

Jeżeli podobają się zamieszczone powyżej realizacje to znajdziecie je w naszym portfolio. 

Obraz w apartamencie na Bielanach to działo Michała Wareckiego pt: „Gramofon”, więcej jego dzieł znajdziecie na stronie GALERIA WARECKI 

Rzeźba „Atoś” została wykonana przez Pawła Kisielnickiego ,