Dekoracje artystyczne stanowią ważny element aranżacji mieszkania. Sztuka we wnętrzach dopełnia i podkreśla jego charakter, szczególnie wtedy, gdy przestrzeń zaprojektowana jest tak, abyśmy w odpowiedni sposób mogli tę sztukę eksponować.
Od dawien dawna ludzie przyozdabiali swoje domy malowidłami, rzeźbami, gobelinami. Zabytkowe domy pełne są dzieł sztuki. A jak sztuka odnajduje się we współczesnych wnętrzach? Podejście do sztuki w aranżacji wnętrz dynamicznie się zmienia. Po krótkim okresie zachłyśnięcia się produktami powtarzalnymi, produkowanymi masowo, w ostatnim czasie, możemy zauważyć wyraźny powrót do sztuki. Zarówno architekci, jak i inwestorzy coraz chętniej zapraszają do wnętrz: obrazy, rzeźby, grafiki, fotografie artystyczne.
Istotnym elementem wprowadzenia sztuki do wnętrza jest stworzenie dla niej dogodnej przestrzeni. Zarówno obraz, zdjęcie, rzeźba czy ceramikę powinniśmy odpowiednio wyeksponować. Potrzebujemy trochę wyobraźni i doświadczenia w aranżacji, aby stworzyć takie otoczenie dla działa sztuki, które wydobędzie jej piękno. Jednocześnie eksponat powinien współgrać z klimatem wnętrza w taki sposób, by podkreślić jego charakter.
Dla inwestora dzieło sztuki ma zawsze duże znaczenie emocjonalne. Wywołuje wspomnienia, pobudza wyobraźnię, wprowadza w stosowny nastrój. Sztuka w domu jest ważna, wzbogaca nasze życie, daje przyjemność, uwrażliwia na świat i innych. Dlatego warto zatroszczyć się o kontakt ze sztuką w domowym zaciszu.
Jeżeli podobają się zamieszczone powyżej realizacje to znajdziecie je w naszym portfolio.
Obraz w apartamencie na Bielanach to działo Michała Wareckiego pt: „Gramofon”, więcej jego dzieł znajdziecie na stronie GALERIA WARECKI
Rzeźba „Atoś” została wykonana przez Pawła Kisielnickiego ,