Konkurs SAW

Konkurs Wnętrze Roku SAW

 

Piękne wnętrza

Kiedy zrodziła się idea konkursu, od początku zależało nam na tym, aby było to niezależny konkurs na piękne wnętrza. Byłem zaangażowany w organizację Konkursu Wnętrze Roku SAW zarówno w pierwszej jak i drugiej edycji, gdyż uważam, że to ważne, aby promować dobre pracownie i ciekawe aranżacje.

 

Dobra współpraca

Przygotowanie konkursu SAW to ponad rok pracy wielu osób. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się to przedsięwzięcie doprowadzić do udanego finału, jakim była gala wręczenia nagród. Odbyła się ona 14 kwietnia 2023 w gmachu warszawskiej ASP. Zainteresowanych przebiegiem gali zapraszam do obejrzenia relacji wideo:  GALA KONKURSU WNĘTRZE ROKU SAW 

Statystyki

Wnętrze Roku SAW

photo by Iwona Dziuk

 

Do udziału w  konkursie Wnętrze Roku SAW  zgłoszono ok. 300 prac. Projekty można było zgłaszać w dwóch kategoriach:

Zgłoszeń z projektami prywatnymi było dwa razy więcej niż publicznych. Niewątpliwie jednak wyłonienie laureatów wnętrz publicznych wymagało od nas znaczenie większego zaangażowania. Wnętrza prywatne mogliśmy oceniać według wspólnego mianownika – dom. W przypadku wnętrz publicznych, które mają różnorodne zastosowanie, szukaliśmy takich kryteriów oceny projektu, które pozwolą nam porównać klinikę, wystawę muzealną i restaurację. Nie było to łatwe i wymagało od wszystkich jurorów dużej kreatywności. 

 

Konkurs SAW – laureaci

nagrody konkurs SAW statuetka

photo by Iwona Dziuk

 

Po burzliwych dyskusjach wyłoniliśmy finalistów.

Wnętrza prywatne:

I nagrodę w kategorii wnętrze prywatne za projekt The Hideaway Home otrzymali Anna Stojčev-Młyńska i Stanisław Młyński z pracowni ACOS.

 II nagrodę otrzymali  Marta Dyrda i Radek Fikus z pracowni Dyrda Fikus Architekci za projekt adaptacji poddasza w kamienicy w Gliwicach.

III nagrodę w kategorii wnętrza prywatne za projekt „Dom idei” otrzymał Kamil  Domachowski z pracowni IFA Group.

Wnętrza publiczne:

I nagrodę w kategorii wnętrze publiczne zdobyła pracownia NOKE Architekci:
Piotr Maciaszek, Karol Pasternak, Aleksandra Hyz, Michał Niedośpiał, Paulina Cziba, Justyna Puchalska i Marcin Cudnik
.

II nagrodę otrzymała Agata Sobkowiak z pracowni Sobkowiak Architektura za projekt przychodni ukierunkowanej na zdrowie kobiety Infemini Medi Home.

III nagroda w kategorii wnętrze publiczne przyznana została projektowi wystawy „Botticelli opowiada historie”, który opracowali Bartosz Haduch i Łukasz Marjański z pracowni NArchitekTURA.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję wspaniałych realizacji oraz nagród.

 

 

Podziękowania

Jurorom oraz koleżankom i kolegom ze Stowarzyszenia Architektów Wnętrz a także wspierającej nas na każdym etapie działania agencji Home Sweet Home dziękuję za zaangażowanie i owocną współpracę.

Na zakończenie pragnę podziekować także naszym partnerom firmą, które obdarzyły nas zaufaniem i wsparły ideę konkursu oraz organizację gali.

 

Z pewnością gala konkursu na długo zostanie wszystkim w pamięci, jako miły wieczór będący zwieńczeniem udanej współpracy i stanie się motywacją do pracy nad następną edycją konkursu.

 

Więcej informacji o konkursie znajdziesz na stronie: www.saw.org.pl

Chociaż nie opadły jeszcze dobrze emocje po tym wydarzeniu w naszych głowach już rodzą się plany na kolejny niezależny konkurs SAW. W związku z czym zachęcam architektów wnętrz do udziału w nim. 

SAW konkurs ASP

photo by Iwona Dziuk