Elegancki apartament w Zakopanem kanapa w Salonie klimatyczne wnętrza szukam architekta urządzamy dom inspiracje piękne wnętrza salon z kuchnią wyspa w kuchni architekt wnętrz Zakopane Sopot Warszawa fototapeta w kuchni grafika

Apartament w Zakopanem

Zdjęcia: Marcin Czechowicz; Stylizacja: Marynia Moś, Publikacja: M jak mieszkanie

Tradycja i nowoczesność

Luksusowy apartament z Zakopanem, gdzie architektura wnętrz przeplata się tu z elementami inspirowanymi stylem zakopiańskim. Białe wnętrze daje wrażenie lekkości i przestronności, a drewniane, rzeźbione meble i elementy wykończenia nawiązują do ludowej architektury Podhala. Starannie dobrane dodatki i akcesoria podkreślają charakter wnętrza. Ograniczenie do minimum zróżnicowania materiałów pozwoliło skupić się na najciekawszych elementach wyposażenia, którymi są dębowe, olejowane meble, zaprojektowane i wykonane specjalnie na potrzeby tego projektu.

Rodzinny wypoczynek

Apartament jest miejscem wypoczynkowym dla dużej rodziny, w której spotykają się dziadkowie, dzieci i wnuki dlatego ważnym elementem aranżacji tego wnętrza była wygospodarowanie strefy dziennej, z której korzystać będzie cała rodzina. Dlatego kuchnia jest połączona z salonem, w którym znajduje się strefa wypoczynkowa i komfortowa jadalnia z dużym stołem. Kolejnym istotą wytyczną w projektowaniu tego wnętrza było wydzielenie stref intymnych dla każdej z rodzin. W sąsiedztwie jednej z sypialni znajduje się osobista łazienka, która pozwala na komfortową toaletę.

Na góralska nutę

Całe mieszkanie utrzymane jest w spójnej stylistyce i motywy podhalańskie zdobią nie tylko wyeksponowane meble, ale również te bardziej ukryte. Dzięki dużej trosce o detale w każdym pomieszczeniu panuje wyjątkowy klimat, który sprzyja wypoczynkowi. Apartament oprócz niezwykłych walorów estetycznych, które w subtelny sposób podkreślają klimat miejsca jest to funkcjonalny. Znajdują się w nim dwie toalety – duża i mała, garderoba, nowoczesna kuchnia wyposażona w nowoczesny sprzęt, który umożliwia komfortowe korzystanie z niej. To co współczesne jest subtelne, niemal niewidoczne, ukryte w bieli, by wyakcentować niezwykły nastrój Podhala, by spotęgować doznania, by lepiej zrozumieć góry, klimat i miejscową tradycję. Każdy motyw rozety na drewnianych szafkach był ręcznie wykonany przez snycerza.  Zachowując wszystkie walory współczesnej architektury wnętrz, apartament w Zakopanem, w sposób doskonały nawiązuje do tradycji, czerpiąc z jednego i drugiego, to co najważniejsze.