aranżacja mieszkania w kamienicy maszyna do pisania stary fotel wyposażenie wnętrz mieszkanie w kamienicy dodatki, które zrobią dobry klimat lampa aparat fotograficzny tulipany biurko ciekawe aranżacje wnętrz Jacek Tryc architekt

Mieszkanie na Solcu

Aranżacja mieszkania w kamienicy

Niewielkie, klimatyczne mieszkanie na warszawskim Solcu, pełne ducha, którym żyła przedwojenna Warszawa. Aranżacja mieszkania w  kamienicy inspirowana jest modernistyczną, niegdyś bardzo nowoczesną zabudową Powiśla. W jednym z budynków znajduje się projektowany lokal. W kamienicy znajduje się oryginalna, odrestaurowana winda, zatem już na klatce schodowej przenosimy się trochę do tamtej epoki. Właścicielce zależało nam tym, by mieszkanie było funkcjonalne, ale jednocześnie nawiązywało do miejsca, w którym się znajduje. Połączenie prostego współczesnego wzornictwa z historycznymi meblami i dodatkami stworzyło przyjazną i klimatyczną przestrzeń.  Duże płaszczyzny lakierowanych mebli stanowią doskonałe tło dla antycznej kanapy czy stołu. Całości dopełniają wszechobecne książki i obrazy.

Dialog starego z nowym

Niepodważalnym walorem tego mieszkania są duże okna, które czynią je jasnym i przyjaznym. W połączeniu z niebieskimi akcentami tworzą harmonijną i sielską atmosferę. Nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz są tak wkomponowane, by były niewidoczne lub pozostawały w relacji z historycznymi akcentami.

Strategiczne punkty mieszkania

Istotną cechą tego projektu jest kuchnia i łazienka, które mimo swoich niewielkim rozmiarów są w pełni funkcjonalne i estetyczne. Dominują w nich jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Ciepła i domowej atmosfery nadają tu drewniane elementy oraz urokliwe pamiątkowe akcesoria. Wszystkie te zabiegi sprawiły, że te ważne w domowej przestrzeni pomieszczenia wywiązują się ze swojego zadania.

Podział przestrzeni

Dzięki niebanalnym okładziną ściennym przestrzeń w tym mieszaniu jest wyraźnie rozdzielona i same w sobie stanowią o jego osobliwym uroku. Tapeta, która znajduje się w dwóch miejscach – w sypialni i przy sofie – sprawia, że miejsca te wyróżniają się na tle innych, gdyż są wyjątkowo przytulne. Przestrzenna faktura płytek przełamuje światło w pomieszczeniach umeblowanych lakierowanymi meblami, co sprawia, że zyskują one ciekawą formę, przy zachowaniu spójności kolorystycznej.

Ciekawe wyzwanie

Aranżacja  mieszkania  w kamienicy  na Solcu była wielką przyjemnością, pozwoliła nam na spotkanie z interesującym człowiekiem i ciekawym miejscem, które kryje w sobie historię. Lubimy niebanalne wyzwanie. Projekt mieszkania w kamienicy na Solcu bez wątpienia takim był.

Jeżeli jesteście zainteresowani  rozwiązaniami w aranżacji wnętrz, które przełamują schematy i opierają się na  nieoczywistych duetach to zapraszamy na nasz blog , gdzie miedzy innymi możecie poczytać o pochwale niekonsekwencji w aranżacji wnętrz.