projektant wnętrz dom na Żoliborzu projektowanie wnętrz warszawa architekt wnętrz warszawa Jacek Tryc dom dla rodziny sala kinowa sala rozrywki sal bilardowa w domu bilard w domu piękne wnętrza nowoczesne wnętrza ładny dom lampa w salonie polski design mapa na ścianie schody balustrada gdzie ustawić pianino

Dom na Żoliborzu

Miejsce, ludzie i design

Projektant wnętrz, po konstruktywnem dialogu z właścicielami, od początku projektu miał jasność, że dom na Żoliborzu ma być utrzymany w nowoczesnej stylistyce.  Minimalistyczna aranżacja i stonowane kolory to doskonałe tło dla awangardowych detali polskiego designu, który zdobią dom.   Wiele elementów aranżacji tego wnętrza zostało wykonane, na indywidualne zamówienie, przez rodzimych projektantów i rzemieślników. Aranżacja wnętrz, której celem były zarówno walory estetyczne projektowanego wnętrza, jak i ich funkcjonalność, pozwoliła na stworzenie przestrzeni, w której cała rodzina czuje się swobodnie i znajduje miejsce dla swoich pasji. Ciekawym akcentem jest mapa Żoliborza, która osadza dom w przestrzeni i doskonale wpisuje go w otaczający, miejski klimat.

Pasja

W jasnym przestronnym salonie uwagę przykuwa pianino i gramofon z lampowym wzmacniaczem. W innym pomieszczeniu stoi gitara. Właściciele to miłośnicy muzyki. Ponadto cenią sobie dobre kino. Na najniższej kondygnacji domu zaaranżowana jest komfortowa część rekreacyjna z salą kinową. Znajdujące się w niej tapicerowane meble pozwalają nie tylko wygodnie obejrzeć film, ale również tworzą pomieszczenie o wyjątkowo dobrej akustyce. W tej strefie mamy także salę bilardową i saunę. Pomieszczenia te stanowią spójną stylistycznie całość z resztą domu. Takie rozwiązanie daje też domowinką pełna swobodę w użytkowaniu. Rozkład i stworzenie różnorodnych stref na każdej z kondygnacji sprawia, że w domu panuje harmonia i spokój, gdyż każda strefa ma wyraźnie określone przeznaczenie.

Oświetlenie

Niebanalna lampa zdobi sufit w salonie,  została ona zaprojektowana specjalnie do tego wnętrza, a jej surowa drewniana konstrukcja dodaje zadziorności uporządkowanej przestrzeni. Równie ciekawe jest oświetlenie w kuchni. Szklna, przeźroczysta lampa MILO pozwala na kreatywne zmiany przez cały rok. Dekorację w kuchni możemy dostosować do pory roku czy  nastroju.

Meble

Dobrane tak, aby nadawały tej minimalistycznej aranżacji ciepły klimat. Sofa, krzesła czy miękkie fotele swoją fakturą zachęcają, by na nich spocząć. Stworzone specjalnie na potrzeby tego projektu stoliki, siedziska, regały pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Przestrzeń

Projektowanie przy dużym metrażu, dla architekta wnętrz to możliwość wybitnych kreacji  i takiej  adaptacji pomieszczeń, aby domownicy mogli znajdować w nim azyl, nawet przy różnym trybie życia, potrzebach, zainteresowaniach i wieku.  Trzypiętrowy układ domu powala na to, aby małe dzieci znalazły w nim miejsce na spokojny sen  czy zabawę. Dorośli również mają tu swoje miejsce na  relaks w przeznaczonej do tego strefie. Aranżacja wnętrz w takiej formie,  pozwoliła na stworzenie przestrzeni wyjątkowej, komfortowej i przyjaznej wszystkim domownikom.

Projektant wnętrz 

Dodatkowym walorem i przyjemnością w aranżacji tego domu było jego położenie. Od wielu lat mieszkam i pracuję na Żoliborzu. Taka sytuacja pozwala na doskonałe wyczucie niuansów związanych z duchem miejsca. Tworzenie projektu wnętrz domu dla sąsiadów pozwala na doskonałe rozumienie i wyczucie.