Łódź Design Festival 2018 projketowanie wnętrz Warszawa architekt wnętrza design polski design architektura blog wnętrza

Łódź Design Festival 2018

Majowe Święto Designu

Łódź Design Festival 2018 obył się po raz pierwszy w maju, a nie październiku. Początkowo perspektywa wiosennych wieczorów wśród klimatycznych łódzkich loftów zdawała  się być atrakcyjną propozycją. Jesienna aura nie zawsze szła w parze z klimatem festiwalu.  Potem jednak okazało się, że maj będzie nie tylko świętem designu, ale również czasem ważnych uroczystości i wydarzeń rodzinnych. Ze względu na pokrywające się terminy do Łodzi na festiwal udało nam się wpaść dosłownie na pół dnia.

Prezentacja SAW

Jak wiecie już zapewne, pod koniec zeszłego roku powstało Stowarzyszenie Architektów Wnętrz W niedzielę 27 maja w ramach Łódź Design Festivalu odbyła się prezentacja celów i idei SAW-u. Wystąpienie poruszało temat certyfikacji urzędowej pracy  architekta wnętrz. Próbowaliśmy wspólnie się zastanowić czy jest to  zawód zaufania publicznego? Uświadamialiśmy klientów, czego mogą a nawet powinni od architektów oczekiwać i jakie obopólne korzyści wynikają z jasno określonych standardów pracy. Wierzymy, że wystąpienie w Łodzi  rozpocznie publiczną debatę nad tymi kwestiami, która w efekcie usystematyzuje standardy pracy wykwalifikowanego projektanta i przyczynią się do zadowolenia społeczeństwa  z jakości usług świadczonych przez architekta wnętrz.

Łodź Design Festival 2108 Stowarzyszenie Architektów Wnętrz Projektowanie Wnętrz Warszawa Jacek Tryc architekt

Prezentacja SAW na Łódź DEsign Festival 2018

 

#Meetblogin

Zjazd blogerów organizowanych przez Ulę Michalak prowadzącą blog:  Interiors Design odbył się niestety bez nas. Ubolewany nad tym, gdyż program był niezwykle atrakcyjny. Odbyły się warsztaty robienia pralin, wykład o świetle w skandynawskiej tradycji, malowanie porcelany, warsztaty origami. Tradycyjnie już,  gościem i uczestnikiem meetblogin była Dagmara Jakubczyk z FORelements, która prowadziła wykład i power speech, były też zajęcia z ceramiką Paradyż. Na jedną ciekawą prezentację udało nam się wskoczyć – był to wykład Oli Munzar – pomiędzy zwiedzaniem wystawy a prezentacją SAW zajrzeliśmy na chwilę na  meetblogin i posłuchaliśmy, co Ola ma do powiedzenia o materiałach. Jej wystąpienie miało na celu przełamanie stereotypów w myśleniu o rzeczach.Podane było z humorem i przekonaniem. Pracuje w naszych umysłach do dziś. Prezentowane przez blogerki relacje w mediach społecznościowych wskazywały, że meetblogin był jak zwykle imprezą udaną, inspirującą i  łączył miłe z pożytecznym.  Wszyscy czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję.

Wystawa

Udało nam się też rzucić okiem na wystawę.  O nagrodach meke me!  pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem projektu Petit Pli, który na żywo okazał się jeszcze bardziej atrakcyjny niż z opisu i zdjęć. Materiał ubranka jest miły w dotyku i delikatny, ubranie doskonale zachowuje kształt w każdym rozmiarze. Wielkie gratulacje dla autora projektu.

Łodź Design Festival 2018 make mePetit Pli - Clothes That Grow projkt: Ryan Yasin ubranie które rośnie wystawa projekt blog architekt wnętrz Jacek Tryc projketowanie wnętrz Warszawa

Petit Pli – Clothes That Grow projkt: Ryan Yasin Wystawa Łódź DEsign Festival 2018

Większość znajdujących się na ekspozycji prac była ciekawa i wniosła coś nowego do designu i myśli projektowej  przy jednoczesnym nawiązaniu do tradycji i szacunku do rzemiosła oraz pracy  ludzkich rąk.

Łódź Design Festival Kolekcja Balitica Nagroda must have relacja z fetiwalu projektowanie wnętrz warszawa architekt wnętrz Jacek Tryc blog

Baltica – Projekt: Magdalena Kucharska Wystawa Łódź DEsign Festival 2018

Przytul Polskę

Bardzo ciekawym punktem tegorocznej wystawy była ekspozycja edukacyjna: Przytul Polskę. W obliczu zmieniającego się znaczenia słowa PARIOTYZM tego typu działania są niezwykle ważne. Przytul Polskę to bezpieczna i przyjazna przestrzeń do zabawy, rozmowy i twórczości o Polsce.  Nas wciągnęła wykreślanka słowna. Dorośli mogli odkryć tam w sobie dziecko, a dzieci to, że są Polakami.

Łódź Design Festival 2018 Refleksje

Ciekawi jesteśmy jakie są Wasze wrażenia po tegorocznej edycji Łódź Design Festivalu. Jaki wpływ na odbiór festiwalu ma nowy, wiosenny termin. Kto z Was był na wystąpieniu przedstawicieli SAW? Piszcie do nas w komentarzu poniżej lub na naszym fanpage’u  jakie są Wasze wrażenia i refleksje.