tapeta w pokoju dla dzieci plac zabaw w domu meble na wymiar architekt wnętrz Warszawa Jacek Tryc

Bawialnia w domu

Strefa zabawy 

Poprzednio pisaliśmy o tym, co możemy zrobić w naszych domach, aby dostosować je do nowej, pandemicznej sytuacji. Lockdown sprawił, że zaczęły one  pełnić zupełnie nowe funkcje, które nie zawsze przewidzieliśmy na etapie urządzania domu i aranżacji wnętrz. Pisaliśmy już o tym, jak stworzyć w domu biuro, urządzić przestrzeń do rozrywki i realizacji swoich pasji. Dziś zajmiemy się STREFĄ ZABAWY DLA DZIECI. 

miejsce do zabawy dla dzieci w domu lockdown architekt wnętrz Warszawa Jacek Tryc

Taki mały, taki duży …

W ostatnim roku spędzamy znacznie więcej czasu w domu niż zwykle. Dla wielu z nas jest to okoliczność nowa i dość trudna do zniesienia. Zachęcamy Was do wprowadzenia takich zmian w przestrzeni, aby stworzyć maksymalny komfort dla wszystkich domowników: tych małych i tych dużych. 

Bawialnia 

Prezentujemy Wam bawialnię, która powstała u naszych klientów. Właściciele mieli świadomość, że w ich domu przestrzeń do zabawy dla dzieci będzie stanowiła ważny element aranżacji. Bezpieczne i komfortowe miejsce stworzone z myślą o najmłodszych dawało zarówno dorosłym jak i potomstwu perspektywę uporządkowanych i harmonijnych relacji. 

pokój dla dzieci miejsce do zabawy w domu piękne aranżacje

Bezpieczeństwo 

Domową strefa zabawy zaprojektowaliśmy tak, aby była bezpieczna dla dzieci w różnym wieku. Schody są zabezpieczone barierką. Konstrukcję  pozbawiliśmy ostrych kantów. Użyliśmy naturalnych materiałów i wykończyliśmy je tak, aby nie stanowiły zagrożenia nawet dla biegających po nich na czworaka maluszków. 

Komfort

Właścicielom  zależało, aby pokój łatwo się sprzątało. Zamknięte szafki ułatwiają utrzymanie porządku, a płaskie powierzchnie szybko można umyć. Nadrzędnym celem aranżacji bawialni było znalezienie takiego rozwiązania, które pozwoli na pozostawienie pustej przestrzeni, nie zagospodarowanej w żaden sposób. Chodziło o to, aby zostawić miejsce, w którym dzieci będę mogły rozwijać wyobraźnię, nadawać jej własne, zmienne funkcje, wynikające z nastroju czy potrzeby chwili. 

Estetyka

Bawialnia urządzona jest z naturalnych materiałów, utrzymana w pastelowych kolorach. Brak tu hałaśliwych i tandetnych elementów. Jest to świadomy zabieg właścicieli, którzy pragną kształtować dobry gust u swoich pociech.

architekt wnętrz Warszawa Jacek Tryc meble na wymiar

 

Rozwiązanie na trudne czasy 

Bawialnia w domu to idealne rozwiązanie na czas lockdownu dla rodzin z małymi dziećmi. Miejsce, w którym dzieci mogą rozładować swoją energię, pobudzać wyobraźnię, ćwiczyć sprawność fizyczną jest niezwykle im teraz potrzebne. Domowa strefa zabawy to miejsce bezpieczne i sprzyjające dobrym relacjom domowników, w tym trudnym czasie. 

Wykonujemy finezyjne  konstrukcje i zabudowy 

Mamy wieloletnie doświadczenie w aranżacji wnętrz, projektowaniu i realizacji mebli na wymiar oraz różnorodnych indywidualnych konstrukcji. Jeżeli potrzebujesz nietypowego mebla, bezpiecznego placu zabaw, ciekawego rozwiązania w Twoim domu to polecamy usługi naszej pracowni. 

W naszym portfolio znajdziesz zrealizowane projekty domów naszych zadowolonych klientów. 

Apartament na Bielanach ma dobrą prasę i możesz go zobaczyć również na łamach: