architekt wnętrz warszawa aranżacja wnętrz Jacek Tryc

Projekt mieszkania dla melomanów

Muzyka łagodzi obyczaje

Jakiej muzyki słuchacie? Klasycznej, rockowej, jazzu, bluesa, reggae. Możecie być pewni, że w tym apartamencie zabrzmi ona doskonale.

Prezentujemy Wam naszą ostatnią realizację – projekt mieszkania dla melomanów. 

Lokal znajduje się na ostatnim piętrze wielopiętrowego budynku na Mokotowie, w kameralnej, cichej okolicy, w otoczeniu zieleni.

Harmonia

Głównym założeniem tej realizacji była aranżacja przestrzeni, która sprzyja odpoczynkowi. Funkcjonalne mieszkanie jest wówczas, gdy znajdują się w nim ergonomiczne meble, ma intuicyjny układ i jest piękne. Te parametry dla każdej rodziny są czymś zupełnie innym. Aby to się realizowało,  potrzebny był dialog, który zaistniał. W wyniku  dynamicznego procesu projektowego stworzyliśmy klimatyczne wnętrze, które odpowiada na potrzeby klienta. On odkrywał przed nami swoje marzenia, a my zaskakiwaliśmy go kreatywnymi rozwiązaniami. 

Akustyka

Kompozycja nagłośnienia była ważnym elementem tego projektu. Klientowi zleżało na tym, by dobre brzmienia dźwięków współgrało z komfortowym wyposażeniem wnętrz. Wysokiej jakości produkty, miękkie tkaniny, dobrze zaplanowana przestrzeń i rozchodząca się równomiernie, przyjemna dla ucha muzyka, czynią apartament miejscem, w którym zaopiekowane są dusza i ciało.

Głośniki są idealnie rozmieszczone nie tylko w salonie. Choć tutaj aranżacja dźwięku przybrała najbardziej zaawansowaną formę. Niektóre z nich ukryte są w sufitowych kloszach lamp. Wszystko to dla osiągnięcia doskonałego brzmienia. Projekt nagłośnienia obejmował także sypialnie i łazienkę. Przy takim rozwiązaniu miłe dźwięki pieszczą zmysły bez względu na to, co w danym momencie robicie i gdzie się znajdujcie.

Miejski zgiełk 

Być może Was to zaskoczy, ale mieszkanie przed remontem było ciemne. Wymiana okien poddaszowych sprawiła, że apartament jest teraz doskonale oświetlony dziennym światłem, a widoki z okna stanowią ważny element aranżacji tego wnętrza. W kuchni i łazience przez okna połaciowe możemy oglądać niebo, z drugiej strony natomiast przez okno wpada zieleń i rozpościera się widok na panoramę Warszawy. Wszystko to podkreśla metropolitalny charakter apartamentu.

Wszystko współgra

Na uwagę w tej realizacji zasługuje konsekwencja w doborze materiałów. Są one spójne i skomponowane tak, aby tworzyły harmonijne wnętrze. Duża ilość drewnianych elementów wprowadza do tego miejskiego apartamentu element natury i czyni je ciepłym. Mosiężne baterie współgrają z wybarwieniem kamienia. Wszystko razem stanowi elegancką i kompletną aranżację.

Nowoczesne brzmienie

Właściciele mieszkania to młodzi ludzie zafascynowani nowoczesnymi technologiami, sprzyjającymi ochronie środowiska naturalnego. Dlatego dom wyposażony jest w instalację „inteligentnego domu”. Zastosowane tu innowacyjne rozwiązania zapewniają wysoki standard użytkowania.

Odgłosy z kuchni

Odpowiedzią na bogate życie rodzinne i towarzyskie było stworzenie przestrzeni dziennej składającej się z przestronnego salonu z jadalnią oraz funkcjonalnej kuchni z wyspą. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się wspólnie spędzonym czasem podczas przygotowywania posiłków i biesiad przy stole.

Kąpiel w kojących dźwiękach

W mieszkaniu wyraźnie wydzieliliśmy strefę prywatną, składającą się z sypialni, garderoby i dużej łazienki na poddaszu. Sypialnia jest minimalistyczna, wyposażona w tapicerowane łóżko z wygodnym materacem. Doskonale rozmieszczone oświetlenie i powściągliwa aranżacja sprzyjają wyciszeniu. Komfortową łazienkę na poddaszu natomiast nasyciliśmy  rozwiązaniami pieszczącymi zmysły. Znajdziecie tu wolnostojącą wannę, z której można podziwiać niebo i kabinę parową. Wyposażyliśmy ją także w doskonałej jakości nagłośnienie, które pozwala zażyć kąpieli w kojących dźwiękach. Elegancka armatura i stylowe elementy wyposażenia cieszą oczy i wprowadzą klimat eleganckiej harmonii. W związku z tym, całość stanowi strefę wypoczynku dostosowaną do aktualnych potrzeb i nastroju.

Co w duszy gra?  

Projekt mieszkania na Mokotowie łączy w sobie minimalizm i wygodę. Bez wątpienia stanowi miejsce, w którym znajdują ukojenie wszystkie ludzkie potrzeby, a jednocześnie dalekie jest od przepychu. Chociaż są tutaj wykorzystane nowoczesne rozwiązania, to z szacunkiem do przyrody, co w połączeniu z naturalnymi materiałami stanowi przyjazną dla człowieka przestrzeń do życia. Niewątpliwie wystrój tego wnętrza  przenika troską  o komfort użytkownika, jak i dbałością o harmonię z naturą. Ponieważ mieszkanie służy mieszkańcom na lata,  zaprojektowaliśmy tak, aby  nieustannie zachwycało. Ze względu na jego ponadczasowy styl urzeka prostotą, nie stroni jednak od modnych akcentów. 

Komponujemy wygodne życie

Ponieważ zajmujemy się projektowaniem ekskluzywnych, spersonalizowanych  wnętrz dlatego zapraszamy Was do kontaktu z naszą pracownią, jeśli potrzebujecie takiej usługi. 

Prawdopodobnie chcecie zobaczyć nasze inne realizacje. Znajdziecie je w zakładce PORTFOLIO. Jeżeli podobał się Wam projekt mieszkania na Mokotowie być może zachwycą Was również nasze inne realizacje.