piękne łóżko do sypialni nowoczesne wnętrza architekt Jacek Tryc projketowanie

Projekt sypialni

We śnie … 

Czy wiecie, że przesypiamy około 1/3 naszego życia.

Wygodne łóżko, komfortowy materac i dobrze urządzona sypialnia jest zatem w pełni uzasadnioną inwestycją na lata.

Sen odgrywa niezwykle ważną rolę dla naszego zdrowia. To właśnie podczas snu regenerujemy się fizycznie i psychicznie. Jego jakość wpływa na nasze zdolności poznawcze, samopoczucie, nastrój a także koncentrację.

Mając tego  świadomość, tworzymy takie sypialnie dla naszych klientów, które zapewniają im higienę snu i są doskonałym miejscem wypoczynku.

Układ pomieszczeń w domu

Ważnym elementem w aranżacji wnętrz domu jest oddzielenie strefy prywatnej od ogólnodostępnej.

Sypialnia powinna być oddalona od pomieszczeń, które mogą generować hałas: pralnia, kuchnia, pokoje rekreacyjne, takie jak: bilard, siłownia czy pokój zabaw dla dzieci.

Warto natomiast w jej sąsiedztwie zlokalizować łazienkę i garderobę.

Domowe wallnes

Dla tych, którzy cenią sobie wygodę i luksus ciekawym rozwiązaniem jest strefa domowego wallnes . Wydzielona część domu, która stanowi azyl i pozwala na kompleksową regenerację.  Domowa strefa relaksu. W zależności od preferencji domowników  w pobliżu sypialni może znaleźć się łaźnia parowa, sauna lub komfortowy salon kąpielowy. Wszystko po to, by w pełni zregenerować siły. 

projekt sypialni domowe spa domowe wallnes architekt wnętrz Jacek Tryc wanna w sypialni piękna sypialnia piękne wnętrza projektowanie wnętrz Warszawa

Łóżko w sypialni

Kiedy już znajdziemy odpowiednie miejsce w domu na sypialnię, a może nawet  na aranżację całej strefy prywatnej służącej naszemu wypoczynkowi, następnym krokiem jest dobór właściwego łózka.  Wygodne,  estetyczne łóżko powinno być ustawione w sypialni tak, by można było z niego komfortowo korzystać. Istotne znaczenie ma także materac oraz naturalna, oddychająca pościel. Wszystkie, te elementy są składowymi dobrego snu i satysfakcjonującego wypoczynku. Biorąc pod uwagę fakt, że będą to rzeczy często używane sugerujemy  wybór akcesoriów wysokogatunkowych. 

 

Oświetlenie w sypialni

W sypialni powinny być dwa typu oświetlenia: ogólne i punktowe. Wskazane, aby sufitowa lampa miała regulowane natężenie. Natomiast lampki nocne powinny być takie, aby pozwalały na swobodne korzystanie z nich w łóżku, przy zachowani intymnej atmosfery.

Szafki nocne

Warto zatroszczyć się o to, aby w pobliżu łóżka znajdowały się szafki lub stoliki, na których można odłożyć książkę, gazetę czy postawić filiżankę porannej kawy. Takie drobiazgi mają duże znaczenie i istotnie podnoszą komfort codziennego życia.

Koi zmysły 

Jeżeli sypialnia ma być miejscem, w którym odpoczywamy ważną rzeczą w projekcie jest  pewna powściągliwość. Nie zalecamy ani zbyt dużej ilości rzeczy, ozdób ani kolorów. Jeżeli będziemy narażeni dużą ilość bodźców może to przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Kolory raczej powinny działać kojąco, a minimalistyczna aranżacja może stanowić doskonałe tło zmysłowego akcentu.  

Z chęcią do życia

Dobrze urządzona sypialnia pozwala nam lepiej wypocząć podczas snu, a co za tym idzie, jesteśmy zdrowsi i bardziej zadowoleni z życia.

Warto zadbać o to, aby sypialnia była wygodna, przyjazna i estetyczna. Jeżeli zatroszczymy się o odpowiednią temperaturę, wyciszenie jej, dobrze zaplanujemy oświetlenie możemy stworzyć miejsce, w którym każdego rana będziemy budzili się wypoczęci, pełni sił i gotowi do nowych wyzwań.

Jeżeli potrzebujesz projektu sypialni lub masz jakieś pytania na ten temat, skontaktuj się z nami

 


Na jawie … 

Jeżeli chcesz zobaczyć nasze przykładowe realizacje zapraszamy do naszego portfolio.

Od 25 lat projektujemy wnętrza. Specjalizujemy się w domach i  apartamentach prywatnych. Urządzamy wnętrza z duszą. Projektujemy, by żyło ci się lepiej.

 

Jeżeli szukasz architekta wnętrz zapraszamy do kontaktu.

Obsługujemy klientów w kraju i za granicą.

Wykonujemy meble stworzone specjalnie dla naszych klientów.

Oferujemy kompleksowe usługi projektowe.