kawalerka biało czarne meble lustro Jacek Tryc projektowanie wnętrz dobry architekt Warszawa

Jaki był ten rok?

Rok 2017 – podsumowanie

Postanowiliśmy zrobić podsumowanie roku 2017, by  nieco z dystansu  spojrzeć na to, jak  nasza pracownia projektowa się rozwija, w którą stronę idziemy i czy jest to dobry kierunek.  Taki bilans roku pomógł nam się zastanowić się nad tym,  co możemy zmienić, jakie wyznaczyć sobie cele na przyszłość. No więc, jaki był ten rok 2017?   Bez wątpienia był niezwykle intensywny, ciekawy a  pod pewnymi względami  nawet przełomowy. Działo się dużo i przeważnie było nam z tym dobrze, choć były też trudne momenty. W ciągu tego roku zrealizowaliśmy wiele  projektów wnętrz, odbyliśmy kilka interesujących szkoleń,  inspirujących podróży, dwie przeprowadzki biura … Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi, uczestniczyliśmy  w kilku branżowych wydarzeniach i  targach. Finalnie uznajemy ten rok za udany.

Pracownia projektowa – realizacje 2107

W 2017 roku mieliśmy dużo pracy. Były to zarówno realizacje dużych domów i apartamentów jaki mniejszych mieszkań oraz mebli na zamówienie. W ostatnim kwartale rozpoczęliśmy nawet  projekt renowacji wnętrz youngtimerowego campera. 

projekt domu Jacek Tryc papierowa rzeźba na ścianie kominek w salonie Projektowanie wnętrz Warszawa

przytulna kawalerka projekt wnętrz dla singla ładne wnętrza Jacek Tryc architekt wnętrz Warszawa aranżacja

kawalerka projkt Jacek Tryc projektowanie wnętrz Warszawa mieszaknie dla singla

Inspirujące podróże

Rok 2017 obfitował w inspirujące podróże. Odbyliśmy kilka wyjazdów szkoleniowych do Niemiec, Włoch i  Hiszpanii oraz dwie niezwykle ciekawe podróże: na Svalbard i do Wietnamu. Tego typu przygody są zawsze niezwykle owocne zarówno w życiu prywatnym jaki  pracy zawodowej. Pozwalają one na świeże, inne spojrzenie na rzeczywistość, uwalniają od schematów i dają dużo energii. Fotorelacje z tych podróży wraz z krótkim opisem znajdziecie na stronie najmojsze.pl 

opuszczona kopalnia na Svalbardzie ZSRR Piramiden Arktyka Lodowiec podróże architekt wnętrzlodowiec Arktyka archiket Jacek Tryc podróże Svalbard

Wietnam lampiony architektura Jacek Tryc podróże architekt wnętrz posumowanie roku 2017

Wietnam statki zatoka Hạ Long Zatoka Tonkińska podróze Jacek Tryc architekt wnętrz

 

Stowarzyszenie Architektów Wnętrz

Niezwykle ważnym dla naszej pracowni wydarzeniem  w roku 2017, było powstanie SAW .  Jesteśmy  współzałożycielami  stowarzyszenia.  Jego misją jest między innymi regulacja standardów pracy architekta wnętrz. Ma to duże znaczenie dla nas i całej branży architektonicznej.

Stowarzyszenie Architektów Wnętrz

Ludzie, wydarzenia, miejsca

2017 rok obfitował też w interesujące spotkania i wydarzenia. Na spotkaniu w Artemide mieliśmy okazję poznać Mirosława Nizio.  O nim i jego  nowatorskich projektach pisaliśmy  na blogu w marcu. Kolejnym ważnym wydarzeniem był wykład Helmuta Jahna w warszawskim Cosmpolitanie, którego mogliśmy wysłuchać.  Ważnymi dla nas, stałymi puntami w kalendarzu jest Łódź Design Festival i trwający w jego trakcie meetblogin oraz Targi Wnętrz Warsaw Home. Nie mogło nas tam zabraknąć.  Miłą inicjatywą  była też sesja fotograficzna, która odbyła się w naszym domu. Były to chwile spędzone z dobrym fotogram wnętrz  i stylistką, które zaowocowały publikacją w magazynie  M jak mieszkanie. Dla nas była też sympatyczna informacja zwrotna, że dobry projekt się nie starzeje i wciąż wzbudza zainteresowanie.

meetblogin łodź design festiwal warsztaty dla blogerów m jak mieszkanie architekt wnętrz Foto: Karolina Grabowska – Kaboompics

Helmut Jahn #JahnINcospomoplitan Warszawa architekt nagroda architektoniczna prezydenta Warszawy spotkanie z Jahnem w cosmopolitanie Jahn w Warszawie debata mieszkańcy cosmopolitana Sokołowska Mróz Bronikowski Jahn Tarnacki Dębski Kaim Tryc Helmut Jahn, Przemysław Tarnacki i Radzimir Dębski debata #JahnINcosmopolitan

 

Nowe Biuro

Dwukrotnie zmienialiśmy siedzibę biura w tym roku. I nie ma co ukrywać, że ten fakt był wydarzeniem dość trudnym i kłopotliwym. Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze. Nasze biuro znajduje się obecnie na ul. Duchnickiej 3, bud. 5 lok. 301  W miejscu o ciekawej architekturze, niezwykłym klimacie i przyjaznej atmosferze. Sąsiedztwo showroomów wnętrzarskich, sklepów z wyposażeniem wnętrz i designerskich salonów tworzy dobrą atmosferę do pracy i inspiruje do kreatywnej twórczości.

duchnicka 3 warszawa biuro architekt wnętrz Jacek Tryc Żoliborz

biuro architekt wnętrz pracowania projektowa Jacek Tryc

Plany na Nowy Rok

W Nowy 2018 rok wchodzimy z pracą nad projektem domu  w Szwajcarii, także perspektywa podróży w Alpy jest bliska i całkiem realna. Finalizujemy projekt mieszkania w zabytkowej kamienicy, które zapowiada się interesująco. W głowie mamy mnóstwo pomysłów, będziemy się nimi dzielić na bieżąco na naszym blogu i wykorzystywać je w nowych aranżacjach. Wierzmy, że będzie to rok obfitujący w równie ciekawe wydarzenia jak ten, który mija.

Życzymy Wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2018 Roku.

A Wam jak minął rok 2017? Jakie macie plany i cele na przyszły rok? Będzie  nam niezmiernie miło jeżeli podzielicie się tym z nami.