adapter gramofon pokój melomana Jacek Tryc aranżacja wnętrz

8 sposobów na udany karnawał

Jak przeżyć udany karnawał w czasie lockdownu?

Związek pandemii z aranżacją wnętrz nie jest oczywisty i bezpośredni. Po chwili namysłu, a tym bardzie po pewnym czasie życia w zamknięciu, zauważamy, że te dwie kwestie są jednak  ściśle ze sobą powiązane. Przed nami nowe wyzwanie: karnawał w czasie lockownu. 

 Jak już pisaliśmy wcześniej, wszyscy doświadczamy tego jak bardzo nasze domy w ostatnich miesiącach zmieniły swoje funkcje. Rok temu projektując dom nie myśleliśmy o tym,  że będzie biurem, szkołą, kościołem, restauracją,  kinem, teatrem, salą gimnastyczną i siłownią. Większość tych potrzeb mogliśmy zaspokoić poza miejscem zamieszkania. Pandemia zamieniła nasze myślenie o przestrzeni, funkcji domu i o naszych oczekiwaniach z nim związanych. 

Przed nami czas karnawału. W grudniowym wpisie omawialiśmy kwestię przystosowania domu do nauki i pracy zdalnej. Dziś pragniemy Was zainspirować do takiej aranżacji domu, która dostosuje jego funkcję do panującej sytuacji, zamieni w przestrzeń, nie tylko do mieszkania, ale także sprzyjającą rozrywce, zabawie, relaksowi i realizacji pasji. Poniżej znajdziecie 8 propozycji: jak umilić sobie karnawał 2021? Co zrobić by dom był miejscem, w który możemy wyrazić siebie w pełni, mimo licznych ograniczeń. 

1. Muzykowanie 

Jednym ze sposobów na długie zimowe wieczory jest rozwijanie swoich umiejętności, powrót do pasji. Być może właśnie teraz uda Ci się wrócić do gry na instrumencie? Może rodzinne muzykowanie, śpiewanie kolęd wniesie do Twojego domu pozytywną atmosferę? O ile gra na gitarze nie wymaga specjalnej rewolucji w domu, a tyle wstawienie pianina, czy perkusji  już wiążę się z poważniejszymi zamianami w aranżacji Twoich wnętrz. Wierzymy, że odpowiednia motywacja wystarczy, by podjąć wyzwanie. 

pianino w salonie aranżacja wnętrz Jacek Tryc Warszawa Żoliborz

2. Pokój melomana 

Miłość do muzyki ma różne oblicza. Są wśród nas tacy, którzy relaksują się słuchając jej w zaciszu swojego fotela. Jeżeli do nich należysz? Jeśli tylko masz taką możliwość, proponujemy wydzielenie w domu specjalnego pomieszczenia, w którym będziesz mógł posłuchać  nie tylko swoich ulubionych wykonawców, ale też tego, co Ci akurat w duszy gra. 

adapter gramofon pokój melomana Jacek Tryc aranżacja wnętrz  karnawał 2021

3. Sala kinowa 

Sala kinowa w domu nie jest wynalazkiem czasu pandemii. Taka forma oglądania filmów już od dość dawna cieszyła się rosnącym zainteresowaniem. Nie mniej jednak lockdown  bardzo ją wzmocnił. Poszerzyła się ilość platform streamingowych oferujących dostęp do dobrego kina. Prawdopodobnie – aranżacja kina w domu jest czymś, co wpisze się na stałe  do aranżacji nowoczesnego i funkcjonalnego domu. 

 

sala kinowa w domu Jacek Tryc architekt wnętrz papierowa rzeźba  karnawał 2021

4. Sala bilardowa 

Jeżeli macie w domu niezagospodarowaną piwnicę, może warto urządzić w niej salę rozrywki. Takie pomieszczenie sprawdzi się nie tylko w czasie tegorocznego, dziwnego karnawału, ale doskonale ją wykorzystamy  też w czasach post-pandemicznych, kiedy będziemy mogli na nowo zapraszać do domu gości, organizować imprezy dla przyjaciół i spotykać się ze znajomymi.

stól bilardowy w domu strefa rozrywki w domu  karnawał 2021

5. Siłownia w domu 

Zamknięte siłownie, to dla osób, które regularnie uprawiały sport duży problem. Może uda się Wam zorganizować w swoim domu miejsce, które umożliwi nam aktywność fizyczną? Ruch jest przejawem troski nie tylko o swoje ciało, ale także dobrze wpływa na kondycję psychiczną. Obydwa aspekty w czasie pandemii mają duże znaczenie dla naszego dobrostanu.

siłownia w domu Jacek Tryc architekt wnętrz  karnawał 2021

6. Sauna 

 Zaawansowane, nowoczesne technologie umożliwiają nam na organizację sauny nawet w budynkach wielorodzinnych. Korzystanie z sauny przynosi wiele korzyści dla zdrowia, urody. Dostarczać może też wiele przyjemności. Jeżeli lubisz takie doznania to zapewniamy Cię, że realizacja tej potrzeby jest łatwiejsza niż myślisz. 

sauna w domu aranżacja wnętrz Jacek Tryc architekt Warszawa  karnawał 2021

7. Pracownia artystyczna 

Jak wspominaliśmy już wcześniej, czas zamknięcia to moment, który, z racji redukcji innych zajęć, możemy poświęcić na rozwój pasji i talentów. Jeżeli marzysz o tym, by zacząć tworzyć, a wcześniej nie znalazłaś na to czasu, warto dołożyć starań, aby posłuchać siebie i dać upust swoim niezrealizowanym dotąd pragnieniom. Może na niezagospodarowanym strychu urządzić sobie pracownię: malarską, modelarską lub rzeźbiarską? Czy nadarzy się na to czas bardziej stosowny? 

pracownia malarska na poddaszu  karnawał 2021 

8. Domowa strefa wellness 

Coraz częściej aranżując wnętrza swojego domu dążymy do tego, aby łazienka bardziej pełniła funkcję salonu kąpielowego czy strefy wellnes  niż miejsca ustronnego, przeznaczonego tylko do czynności sanitarnych. Współczesna łazienka jest ważnym miejscem w domu i  służy  również do relaksu, odpoczynku, regeneracji sił po trudnym dniu. Jeżeli chcesz mieć komfortowy dom warto zaaranżować w niej dużą i funkcjonalną łazienkę. Takie rozwiązanie sprawi, że Twój dom zyska nową przestrzeń, która ukoi Twoje zmysłu i doda sił. 

 

strefa wellness w domu wanna wolnostojąca karnawał 2021

To może być być dobry karnawał 

Powyżej opisane pomysły, to kilka inspiracji. Wierzymy, że każdy z Was ma swoje własne sposoby na przetrwanie tego trudnego czasu. Zachęcamy Was, aby ten czas wykorzystać konstruktywnie. Szukać przestrzeni na realizację siebie nie tylko w swoim domu, ale przede wszystkim w swojej głowie. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w dostosowaniu istniejących warunków do nowych wyzwań, służmy swoim doświadczeniem i fachową wiedzą. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Dołożymy wszelkich starań, by karnawał 2021 był dla Ciebie udany i niezapomniany. 

Jeżeli chcesz obejrzeć więcej zdjęć powyższych realizacji to znajdziesz je: