wystawa zdjeć Jacek Tryc architekt podróżnik

Podróż na koniec świata

Gdzie jest świata? 

„Dalej nie ma już nic. Morze, tundra, lód i wiatr. Przejmująca cisza. Opuszczone kopalnie i poradzieckie miasta. Miejsce spokojne, poważne, czasem groźne. Wymagające uwagi, przygotowania przed podróżą. Być może to ostatni moment na zobaczenie tu lodowców spływających do oceanu, białych niedźwiedzi i stad wielorybów. Ten świat zmienia się bardzo szybko.” (cytat z  www.najmojsze.pl

Wystawa zdjęć 

Zapraszam Cię na inspirującą podróż na sam koniec świata. W daniach 18 czerwca – 3 lipca salonie Miloo Home  na ulicy Powsińskiej 16 w Warszawie można zobaczyć zdjęcia z moich dwóch podróży na Svalbard. 

Katharsis

Dla mnie te podróże na koniec świata były wydarzeniem niezwykłym. Prostota, minimalizm, pustka a jednocześnie poczucie pewnej ostateczności Svalbardu sprawiają, że po kilku dniach pobytu tam, wracam w pełni zregenerowany. Gotowy do dalszego działania, do tworzenia. Doświadczam tam pewnego resortu, katharsis.  Redukcja bodźców sprawa, że w tym pozornie smutnym i szarym krajobrazie zaczynam dostrzegać piękno, detal i różnorodność. Moje zdjęcia są wyrazem zachwytu oraz nośnikiem emocji, które tam odczuwam.  Z pewnością będę chciał tam wrócić. Ze względu na pozytywny wpływ tego miejsca na mnie, moje postrzeganie świata  i świeżość w podejściu do pracy uważam tą wyprawę za wartą powtórki. 

Inspiracja 

Chwilę po pierwszej wyprawie realizowałam projekt na Ochocie . Klientka miała bardzo sprecyzowane oczekiwania co do funkcji apartamentu i układu, natomiast w kwestii wystroju była mocna powściągliwa. Z wypiekami na twarzy natomiast podziwiała zdjęcia z mojej wyprawy na koło podbiegunowe. Po kilku spotkaniach, mieliśmy pewność, że arktyczny klimat znajdzie odzwierciedlenie w tym wnętrzu. W związku z tym powstało niezwykle minimalistyczne, ale jednocześnie ciepłe i urokliwe wnętrze inspirowane podróżną na koniec świata. 

Podziękowania 

Dziękuję organizatorom wystawy: Miloo Home, agencji HOME SEET HOME oraz wszystkim, którzy wspierali mnie i towarzyszyli w organizacji wystawy, a przede wszystkim mojej  żonie , która mimo wielkiego strachu, zgadza się na moje podróże w nieznane. 

Na sprzedaż 

Więcej zdjęć z wyprawy na koniec świata możecie zobaczyć na mojej stronie podróżniczej www.najmojsze.pl  Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem zdjeć zapraszam do kontaktu. Wybrane zdjęcia są  w sprzedaży. 

Svalbard wystwa zdjęć koniec świata Jacek Tryc architekt z pasją  

* Zapraszamy do śledzenia naszego bloga. Piszemy ty o tym, co nas inspiruje, porusza, czyni nasze życie lepszym i ciekawszym. Jeżeli chcesz poczytać więcej zajrzyj tutaj → BLOG