nowoczesna kuchnia biało czarna żólte krzesło kolorowe krzesło minmalizm piękne wnętrza ładna kuchnia w bloku salon z kuchnią dobry architekt warszawa Jacek Tryc projektowanie wnętrz inspirujące zdjęcia mieszkań szukam dobrego architekta kogo polecacie architekt wnętrz

Mieszkanie na Powiślu

Czystość form i minimalizm  Dominującymi kolorami jest szary, biały przełamany ciepłem naturalnego drewna na podłodze.  Surowość form ożywiona jest mocnymi akcentami kolorystycznymi. Mieszkańcy tego domu to miłośnicy pop artu, dlatego ze śmiałością zdecydowali się na ozdobienie swoich ścian twórczością Roya Lichtensteina, która nadaje niezwykłego uroku  tym wnętrzom. Ze względu na pozbawioną zbędnych   detali aranżację wyłania się na pierwszy plan w tym projekcie. Mimo, iż skupia uwagę, nie męczy, bo znajduje się w otoczeniu prostych form i stonowanych barw. Wszystko tworzy niezwykłą całość, która jest w pełni funkcjonalna.

Kuchnia połączona z salonem i jadalnią tworzy przyjazną przestrzeń dla całej rodziny, w której wyraźnie wydzielone są strefy i funkcje. Ich bliskość pozwala jednak na wspólne spędzenie wolnego czasu i cieszenie się bliskością innych.

Projekt tego mieszkania jest spójny, elementy aranżacji wnętrz powtarzają się w różnych konfiguracjach, dzięki czemu mieszanie jest harmonijne. Podobne materiały wykończeniowe znalazły  się w kuchni i łazience, salonie i sypialni, a wszystko to sprawia, że jest ono spójne, pozbawione chaosu, choć przecież nie nudne.

Tym, co nadaje ciepła w tym w całej aranżowanej przestrzeni jest drewniana podłoga. Stanowi doskonałe uzupełnienie nowoczesnych mebli, surowych form i powściągliwych barw. Jest ciepła, nie tylko ze względu na przyjazną naturalną barwę, ale i dlatego, że przyjemnie się stąpa bosą nogą po olejowanej dębinie. Takie roziwazanie pozwala na  kontakt z przyrodą w  w centrum wielkiego miasta.