elegancka łazienka projekt wnętrz Jacek Tryc

Wybieramy lustro do łazienki

Lustro w łazience 

Lustro jest nie zbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Jego zadnie nie sprowadza się tylko do funkcjonalności. Pełni ono także ważną rolę dekoracyjną. Dobrze dobrane lustro może stanowić istotną rolę w aranżacji pomieszczenia.

Czym kierować się wyborze lustra do łazienki?

Nie polecamy doboru lustra w kluczu modnych w danym sezonie wzorów. Urządzając łazienkę chcemy, aby służyła nam przez dłuższy czas, a moda szybko przemija. Warto dopasować lustro tak, aby było spójne z aranżacją całego wnętrza. Kolejnym istotnym elementem, który należy uwzględnić  to jego zastosowanie i funkcjonalność. Jeżeli chcemy dobrze dobrać lustro do łazienki, zalecamy zastanowić się: kto będzie z lustra korzystał? co będzie przy nim robione? Urządzając łazienkę, należy też na odpowiednim etapie, rozplanować oświetlenie. W przypadku lustra ten temat jest niezwykle istotny. Lampa nie może zasłaniać lustra, a bijące z niej światło nie powinno  oślepiać. Takie kwestie wymagają dobrej znajomości tematu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na połączenie lampy z lustrem w jedno urządzenie. Daje to gwarancję komfortu użytkowania i dodaje uroku pomieszczeniu.

lustro łazienkowe okrągłe lustro piękna łazienka kobieca łazienka

Szafka z lustrem

Wielu naszych klientów decyduje się na takie rozwiązanie, w którym lustro stanowi część szafki łazienkowej znajdującej się nad umywalką. Za taflą ukryte są półki na kosmetyki, perfumy i akcesoria do malowania. Szafki mogą być mniejsze, większe, w zależności od metrażu łazienki. To rozwiązanie cieszy się zainteresowaniem tych osób, które cenią sobie ład i porządek oraz dbają o optymalne wykorzystanie przestrzeni.

nowoczesna łazienka kamień w łazience realizacje pod klucz architekt wnętrz Jacek Tryc

 Okrągłe lustro

Lustro w kształcie koła jest ciekawą propozycją i samo w sobie stanowi ozdobę łazienki. Nadaje się ono zarówno do wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych.

okrągłe lustro do łazienki łazienka klasyczna

piękna łazienka Jacek Tryc aranżacja wnętrz szara łazienka

Oprawa lustra

Decydując się na lustro w ramce, możemy uzyskać ważny element aranżacyjny, który tak jak biżuteria w kreacji, dopełni ją, wydobędzie jej piękno, nada jej ton lub podkreśli charakter. Czasami jednak wymownym środkiem wyrazu może być rezygnacja z ramki. Pozwoli nam to zachować jej industrialny, surowy klimat. Zarówno lustro w ramce jak i nieoprawione może pełnić rolę ozdoby w  łazience. Wybór zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

mała łazienka toaleta dla gości ładna łazienka umywalka drewniany blat lustro

lustro do łazienki minimalistyczne wnętrza

Przemyśl to dobrze!

Dobór lustra do łazienki to spore wyzwanie, ponieważ nie tylko musimy wiedzieć jaki wybrać kształt, jak je zamontować, ale także oświetlić. Co zrobić, by: służyło wszystkim domownikom, mimo różnego wzrostu, dobrze pełniło swoją funkcję a także zdobiło łazienkę. Do tego wszystkiego potrzebujemy wiedzy, doświadczenia i wyobraźni.  

Inspirujące projekty łazienek

Jeżeli właśnie urządzasz swoją domową strefę sanitarną i szukasz inspiracji, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi innymi wpisami na blogu z tej tematyki:

 

Realizacje pod klucz

Pozostajemy też do Twojej dyspozycji jeśli potrzebujesz wsparcia w aranżacji wnętrz.  Od 20 lat zajmujemy się projektowaniem domów i mieszkań. Efekty naszej pracy znajdziesz w naszym portfolio. Znajdziesz tam zdjęcia zrealizowanych projektów. Sesja zdjęciowa po skończonej pracy jest zwieńczeniem owocnej pracy z klientem, który jest zadowolony ze współpracy z naszą pracownią. 

 

Zdjęcie nr 3 i wyróżniające zostało wykonane przez Jacka Kucharczyka dla Dobrego Wnętrza