drewno w domu

Sęk w tym … Drewno w domu

Drewno w nowoczesnym domu

Projektuję wnętrza, które zachwycają prostotą i harmonią a jednocześnie są funkcjonalne. Lubię łączyć minimalistyczny wystój z naturalnymi, drewnianymi elementami. Dzięki takiemu rozwiązaniu stworzone przeze mnie domy są nowoczesne, ale jednocześnie emanują ciepłem i spokojem. Stają się azylem i miejscem przyjaznym do życia.

Foto @Tom Kurek

Przemyślany minimalizm

Przemyślany minimalizm w aranżacji wnętrz wiąże się z redukcją zbędnych elementów, skupieniu na tym, co ważne a także optymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Takie podejście do projektowania pozwala mi na tworzenie klimatycznych wnętrz, które służą relaksowi, ale jednocześnie podkreślają indywidualizm klienta i jego jedyne w swoim rodzaju potrzeby. Często właśnie wprowadzenie do aranżacji drewnianych elementów może okazać się tym zabiegiem, który nada projektowi niepowtarzalny charakter.

Drewno, materiał naturalny

Drewno wprowadza do domu przytulną atmosferę. Jest ponadczasowym elementem aranżacji. Dzięki swojej prostocie doskonale współgra z minimalistycznymi wnętrzami.

łazienka drewno w domu

Foto @Tom Kurek

W czym sęk?

Dlaczego chętnie sięgam po drewno? Daje ono dużo możliwości. W zależności od pożądanego efektu można je poddać takiej obróbce, która zapewni pożądany efekt. Mam w swoim portfolio projekty, gdzie w drewnie rzeźbione były podhalańskie rozety i nadawały wnętrzu lokalnego kontekstu. Są olejowane blaty, które ocieplają modernistyczne wnętrza na Warszawskim Żoliborzu, czy naturalne drewno nawiązujące do Przyrody Podlasia.

W trosce o planetę

Zarówno pozyskiwanie drewna jak i jego utylizacja nie są inwazyjne dla naszej planety. W jednym z projektów używaliśmy drewna z odzysku, co jest przejawem troski o naszą planetę.

projektant wnętrz livingroom Żoliborz architekt projektowanie wnętrz Jacek Tryc interiorsdesign interiors pianiono sofa kanapa lampa ładne wnętrze dom z pomysłem schody dobry projektant

Faktury z natury

Drewno ma ciekawą fakturę i jest miłe w dotyku. Stąpanie po drewnianej podłodze może być przyjemnym doznaniem. Drewno w domu wprowadza naturę nawet do miejskich aranżacji.

drewno w domu sypialnia pomysł na ścianę w sypialni

Foto @Tom Kurek

Ponieważ powyższy wpis nie wyczerpuje tematu proponuję zajrzeć na blog, w którym inspiruję pięknymi aranżacjami i ciekawymi rozwiązaniami projektowymi. Te kilka zdjeć i zdań ma stanowić jedynie zachętę do tego, aby szukać rozwiązań nieoczywistych i zgodnych z Twoją filozofią życia i wartościami. 

Na zakończenie zapraszam Cię do mojego portfolio,  abyśmy mogli lepiej się poznać przed rozpoczęciem współpracy. 

Informacje kontaktowe znajdziesz: klikając tutaj